Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Muži Kings prehrali, no žiaci porazili Bratislavu a Komárno

Po týždennej prestávke basketbalisti Kings Bardejov odohrali ďalší zápas v druhej lige, v poradí už dvadsiaty.

Čepiga (v žltom) Komárnu nastrieľal 29 bodov.(Zdroj: Jozef Mačejovský)

Cestovali do Košíc, kde ich už čakal domáci Esprit.

BARDEJOV. Bardejovčania na zápas nastúpili v oslabenej zostave, opäť chýbali viacerí hráči zo základu. Domácim sa vydaril úvod stretnutia, postupne si vypracovali náskok, ktorý zvyšovali počas celého prvého polčasu. Po zmene strán sa hra vyrovnala, avšak Kings už s výsledkom nedokázali nič urobiť. Druhý polčas sa skončil remízou 37:37 a celý zápas Košice vyhrali o šestnásť bodov. Cez víkend sa Bardejov predstaví v Sabinove.

Esprit Košice – Investor Kings Bardejov 70:54 (33:17)

Zostava a body Kings: Čegiň 15, Labik 14, Závodný 7, Hríb 7, Lindeman 7, Štefančin 4, Košík.

Starší žiaci v celoslovenskej lige odohrali dva zápasy na domácej palubovke. V sobotu 29. 3. hostili posledný tím, Inter Bratislavu. Domáci diktovali tempo hry od začiatku stretnutia, vypracovali si vedenie, ktoré zvyšovali celý prvý polčas. V druhom už dostali príležitosť aj hráči z lavičky. Aj keď chceli domáci prekonať stobodovú hranicu, nepodarilo sa im to. Pod košom sa v dobrom svetle predstavil P. Paľa, stal sa aj najlepším strelcom.

Kings Bardejov – Inter Bratislava 97:80 (49:30)

Zostava a body Kings: Paľa 25, Durkáč 24, Baňas 18, Čepiga 10, Hnatko 10, Kobulnický 4, Belej 2, Kolibab 2, Billý 2, Dendis, Šuťák

V nedeľu dopoludnia sa mladíci v 18. kole stretli s Komárnom. Bardejovu vyšla prvá štvrtina, ktorú vyhrali vysoko 42:13. Domáci súpera zaskočili po všetkých stránkach a rýchlo rozhodli o výhre. Ďalší priebeh duelu sa už len dohrával, aj v tomto zápase dostali príležitosť všetci hráči. Pochváliť treba Čepigu, ktorý zaznamenal až 29 bodov, ale predviedol aj viacero krásnych prihrávok. Dobre mu sekundovali Paľa a Durkáč.

Kings Bardejov – Klokani Komárno 110:78 (66:33)

Zostava a body Kings: Čepiga 29, Paľa 24, Durkáč 22, Baňas 16, Kolibab 6, Belej 4, Dendis 3, Hnatko 3, Billý 3, Kobulnický a Šuťák

Tréner starších žiakov M. Kobulnický neskrýval po stretnutiach spokojnosť. „Víkendový plán, ktorý sme si stanovili, sme aj splnili. Pravdupovediac, zápasov som sa trochu obával. Očakával som, že nás súperi potrápia viac. Proti Interu chalani slabo bránili a na výhru sa natrápili. Aj preto som sa nedeľňajšieho zápasu obával, našťastie sa moje obavy nenaplnili. Súper prišiel do Bardejova len s ôsmimi hráčmi a v oslabenej zostave. O osude zápasu rozhodla prvá štvrtina, ktorú sme vyhrali o 29 bodov.“

Celoslovenská liga už mieri do záverečnej fázy. O dva týždne sa Bardejov stretne s Považskou Bystricou a s Prievidzou. V tabuľke sa Bardejovčania posunuli na siedmu priečku.