PREŠOV. Na podujatie sa kvalifikovali aj študenti Spojenej školy na Ul. Ľudmily Podjavorinskej v Prešove.
Vo finále zdolali rovesníkov z Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove 3:2 (2:0). Víťazný gól zaznamenal sedem sekúnd pred koncom Dávid Keresteš.
Tréner Anton Valíček na margo úspechu povedal: „Som veľmi šťastný, chlapci mi urobili veľkú radosť, som na nich hrdý. Už postup na majstrovstvá Slovenska bol veľmi náročný, na ceste do finále sme odohrali veľa ťažkých stretnutí v okresnom, oblastnom aj v krajskom kole. Chlapcom ďakujem za skvelú reprezentáciu našej školy aj Prešovského kraja.“
Dávid Keresteš, dnes už dvojnásobný slovenský šampión, už skôr získal jeden majstrovský titul (ako žiak ZŠ na Šrobárovej ulici). Vo finálovom súboji vtedy skóroval štyri razy. Ukázal, že v dôležitých zápasoch má nos na góly.
Výsledky Spojenej školy na Ul. Ľ. Podjavorinskej - v skupine: Gymnázium Pezinok 6:0 (2:0), góly: Kraľovič 2, Keresteš 2, Voda 2, SOŠ technická Zlaté Moravce 12:4 (5:2), góly za Prešov: Keresteš 5, Voda 3, Kraľovič 2, Balun 2, Gymnázium A. Bernoláka Námestovo 0:1 (0:1). Semifinále - Súkromná SOŠ Senica 3:0, Voda 2, Kraľovič. Finále – Gymnázium A. Bernoláka Námestovo 3:2 (2:0), Voda 2, Keresteš.
Cenu pre najlepšieho strelca finálového turnaja získal Filip Voda (9 gólov).
Autor: bal
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári