Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Po dlhých mesiacoch si Drotár konečne zasúťažil

Trvalo štyri dlhé mesiace, kým sa Igor Drotár znovu zvítal so svojou vernou Škodou Fabia WRC.

Štart sezóny slovenského šampionátu v rely presunuli z Egru do Miškovca.

PREŠOV. Dvojdňovú súťaž s piatkovým prológom absolvovala prešovská dvojica Igor Drotár - Vlado Bánoci na výbornom 4. mieste absolútne (v slovenskej časti majstrovstiev) a na 12. priečke v celkovom hodnotení všetkých štartujúcich posádok. Prvé miesto získali v rámci triedy 11.

Rozvážnejší začiatok vystriedalo vysoké tempo na rozmanitých a zväčša rozbitých asfaltových cestách okolia Miškovca.

„Prvú súťaž máme za sebou a odnášam si z nej len dobré pocity. Tešil som sa na ňu dlhé štyri mesiace. Konečne som sa mohol posadiť do súťažného auta a robiť to, čo ma baví a čo si myslím, že robiť viem. V Miškovci som naposledy štartoval v roku 1997 s Toyotou. Bola to pre mňa preto úplne nová súťaž s nádhernými traťami s rozličným charakterom. V prvý deň sa navyše jazdilo v noci, čo nám súťaž krásne okorenilo. Množstvo nadšených divákov a obdivovateľov rally zaväzovalo mňa aj ostatných k najlepším výkonom,“ zhodnotil Igor Drotár.

Špičková práca mechanikov

A čo auto? Zmenilo sa v niečom oproti minulému roku? „S autom som bol veľmi spokojný, prešlo cez zimu kompletným repasom a nemali sme s ničím problém, dokonca sme nechytili ani defekt ako niektorí ďalší. Naši mechanici odviedli naozaj špičkovú prácu. Spokojný som bol aj so svojím výkonom, i keď to, že som štyri mesiace vôbec nejazdil, sa trochu prejavilo na niektorých časoch. No keď si vezmeme, že Jožko Béreš je skutočne vynikajúci jazdec a skončil 9. absolútne a my 12., v slovenskom šampionáte my 4. a on 3., tak je to pre nás skvelé vysvedčenie. Víťaz Hadik len potvrdil svoju rolu favorita a išiel naozaj rýchlo, druhý Grzyb mal za sebou už nejaké súťaže a bol rozjazdený. My sme sa šli rozohriať a možno aj to prílišné nadšenie nás v niektorých úsekoch spomaľovalo, no celkový výsledok je naozaj dobrý.“