Favorit rozstrieľal Prešovčanov po prestávke

Strelec. Vrbovský (vpravo) dal v prvom semifinálovom zápase jediné dva góly Prešova. (Autor: FK Prešov)
Sportnet|9. apr 2014 o 00:00

Málokto je taký naivný, aby si myslel, že futsalisti FK Slovanet Prešov by mohli v boji o titul majstra Slovenska zosadiť neohrozeného kráľa.

Napriek neutíchajúcej športovej odhodlanosti málokto je taký naivný, aby si myslel, že futsalisti FK Slovanet Prešov by mohli v boji o titul majstra Slovenska zosadiť z trónu neohrozeného kráľa tohto odvetvia u nás. Napriek tomu východniari hodlajú urobiť zo semifinále play-off zaujímavú záležitosť, v ktorej nebude nič také jednoduché, ako naznačujú prognózy. Hoci prvý diel série hranej na tri víťazné duely dopadol podľa očakávania a jednoznačne, keď Slov-Matic FOFO Bratislava rozdrvil Prešov15:2.

PREŠOV. Aj tentoraz cestovala do hlavného mesta iba hŕstka hráčov, ktorá nemohla čeliť disponovanému obhajcovi titulu v jeho prostredí.

Do prestávky zverenci trénera Richarda Bača ešte ako-tak držali krok s favoritom a prehrávali len rozdielom troch gólov.

Po zmene strán sa však vypuklo prejavil podstatný rozdiel medzi oboma tímami – v trénovanosti. Domáci sú takpovediac futsalovými profesionálmi, kým Šarišania sa stále schádzajú na tréningoch iba dva razy do týždňa. A to nestačí na vykrytie mimoriadnych ambícií.

„Do desiatej minúty sme udržiavali bezgólový stav, neskôr bolo 1:1 a celkove prvý polčas zniesol prísnejšie kritériá. Po zmene strán sme nezachytili začiatok diania a hlavne sme odišli kondične. Dostupovanie nebolo také sústredené a precízne ako predtým a súper nás gólovo nešetril,“ konštatoval manažér FK Dušan Michalčík.

Keď sa strata zväčšovala, hostia už nemysleli na zvrat a zdramatizovanie súboja, skôr na to, aby si otestovali power play. Počas tejto málo zaužívanej činnosti inkasovali niekoľko gólov. „Hrať s takýmto rivalom je pre nás veľkou školou, zase sme sa mnohému podučili.“

Kým domáci striedali tri kompletné a vyrovnané štvorky, hostia sa mohli spoľahnúť len na sedem jednotlivcov, lebo zase súpiska nebola kompletná a z rôznych dôvodov chýbali napríklad Lipka, P. Beliš, Prusák, Sedlák, Nickler.

Hotujú sa na odvetu

Prešovčania sa nádejajú, že v domácom prostredí v odvete tento piatok o 19.30 v hale na Baštovej ulici ešte nezložia zbrane a ašpirantovi na zlato to sťažia.

Taktiež sa spoliehajú na výdatnú podporu publika a veria, že diváci napriek predošlému výprasku na nich nezanevrú.

„Bolo by pekné potrápiť hostí, docieliť malý zázrak a vyhrať, čo sa nikomu dlho nepodarilo. Lenže očakávame aj viac nadšenia u hráčov a výraznejšiu srdnatosť, nasadenie nielen v stretnutiach, ale i na tréningoch.“

Prešovčania by mali nastúpiť v plnej sile a pokiaľ sa priblížia k takej hre, akú predvádzali proti Bratislavčanom doma v prvom polčase zápasu v základnej časti, nemusela by byť ich snaha márna.

Výsledok semifinále: Slov-Matic FOFO Bratislava - FK Slovanet Prešov 15:2 (4:1)

1:0 na zápasy, góly hostí: Vrbovský 2.