Pondelok, 30. marec, 2020 | Meniny má Vieroslava

Piatoligistom sa tentokrát nedarilo

V piatej futbalovej lige, v skupine Sever, sa v 21. kole zástupcom okresu Bardejov nedarilo.

BARDEJOV. Raslavice a Kľušov odohrali zápasy na súperových ihriskách, obe mužstvá strelili jeden gól, no na výhru to nestačilo. V 20. kole oba celky doma vyhrali. V tabuľke sú Raslavice na treťom mieste, Kľušov na predposlednom, pätnástom.

Hráči Raslavíc cestovali do Fintíc. Zo štandardnej situácie otvoril skóre hosťujúci R. Kubánka v osemnástej minúte. O šesť minút sa domáci radovali z vyrovnávajúceho gólu, presadil sa J. Kukuč. Do konca prvého polčasu už gól nepadol. V 55. min. sa opäť radovali domáci hráči, A. Bujnovský poslal Fintice do vedenia. V ďalšom priebehu už Raslavice nedokázali vyrovnať, a tak prehrali najtesnejším možným výsledkom.

OŠK Fintice – OFK - SIM Raslavice 2:1 (1:1) Góly: 24. J. Kukuč, 55. A. Bujnovský – 18. R. Kubánka

Zostava Raslavíc: Kračinovský – Matvej, Vasiľko, Tomáško, Liščinský (29. Molitoris), Kubánka, Semanko (64. Žolták), Tomáško, Jusko, Gombár, Jenčo

Kľušovčanom sa túto sezónu nedarí, no v minulom kole na domácom ihrisku deklasovali Starú Ľubovňu 5:0. Tento víkend cestovali do Pušoviec, ktoré ligu vedú s jednoznačným náskokom. Prvá polhodinka gól nepriniesla a hostia odolávali. Až v 38. min. ťahal hosťujúci J. Jánošík loptu prvýkrát zo svojej siete, keď inkasoval od M. Mihajloviča. Tesne pred prestávkou sa presadil aj A. Berič. V 66. min. pridal tretí domáci gól L. Eliaš. V závere strelil gól ešte A. Berič, avšak tentokrát do vlastnej siete a upravil výsledok na 3:1.

TJ Rozvoj Pušovce – OŠK Kľušov 3:1 (2:0) Góly: 38. M. Mihajlovič, 44. A. Berič, 66. L. Eliaš – 84. A. Berič (vlastný gól)

Zostava Kľušova: Jánošík – Adamovič, Neščivera (80. Mika), Marek Novák, Martin Novák, Niščák, Hricov (67. Kivader), Guliga, Stachura, Dutko, Luterančík

Na Veľkonočnú nedeľu privítajú Raslavice doma Starú Ľubovňu a Kľušov bude hostiť Hanušovce nad Topľou.
V šiestej lige Šarišskej má okres Bardejov piatich zástupcov. Dlhá Lúka cestovala do Veľkého Šariša, kde vyhrala 2:1 a v tabuľke je na piatom mieste. V derby zápase Malcov doma porazil Belovežu tesne 1:0. Malcov je siedmy, Beloveža štvrtá. Gaboltov doma privítal Malý Šariš, no po výsledku 1:2 si tri body odniesli hostia. Gaboltov klesol na deviatu priečku. Gerlachov sa predstavil doma a deklasoval Novú Ľubovňu 5:0. Gerlachovčania sú na šiestom mieste.