Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Aj prehrami sa Šarišania pripravujú na bronzový boj

Východniari obhajcu titulu poriadne popreháňali a vyslúžili si potlesk.

Tréner Richard Bačo sa snažil usmerniť zverencov, aby sa proti favoritovi  vystríhali  chýb.Tréner Richard Bačo sa snažil usmerniť zverencov, aby sa proti favoritovi vystríhali chýb. (Zdroj: FK Prešov)

V odvetnom – v poradí druhom – semifinálovom stretnutí play-off futsalovej extraligy si hráči FK Slovanet Prešov želali, aby favorita z Bratislavy potrápili viac než na jeho palubovke. To sa im sčasti podarilo, hoci Slov-Matic FOFO umocnil svoju neotrasiteľnú pozíciu u nás a vyhral 8:5. Hlavne v druhom polčase však východniari obhajcu titulu poriadne popreháňali a vyslúžili si potlesk vďačného publika.

PREŠOV. Len človek neznalý pomerov vo futsale by sa mohol domnievať, že Šarišania majú na to, aby slovenského suveréna vyradili.

Úlohou našich však je, aby zohrali dôstojnú rolu a Bratislavčanom čo najviac znepríjemnili postup do finále.

Celok z hlavného mesta vedie na zápasy 2:0 a už mu chýba iba jedna výhra na účasť v boji o zlato (tretí duel bude na programe o takmer dva týždne pri Dunaji).

Prešovčania už teraz myslia skôr na to, aby sa pripravili na duely o bronzovú pozíciu. Škoda, že FK Slovanet skončil po základnej časti najhoršie z postupujúcej šestice, mohol sa v druhom kole vyraďovačky vyhnúť gigantovi.

Uplynulé meranie síl prinieslo dva rozdielne polčasy. V tom prvom hostia získali náskok, ktorý si potom ustrážili.

„Urobili sme školácke chyby, mali sme veľké problémy s defenzívou. Snažili sme sa hru rivala eliminovať všakovakými spôsobmi, vysunutou i stiahnutou obranou, ale i tak sme nestíhali a Bratislavčania skórovali,“ rozhovoril sa tréner Prešova Richard Bačo.

Jeho zverenci prehrávali 0:2, potom síce znížili a mali aj ďalšie možnosti, no do prestávky Slov-Matic FOFO získal štvorgólový náskok. Podľa kouča to nebolo tým, že by hostia domácich zaskočili. „Skôr to bolo taktickými zaváhaniami.“

Hostia produkujú pohyblivý a útočný futsal, na to FK Slovanet nevedel reagovať, nedokázal zachytávať prihrávky a eliminovať akcie.

„Preto sa rival dostával za našu obranu, hoci sme sa snažili narúšať vysunutím hráčov zámery víťazného tímu. Na pohľad to nebolo z našej strany zlé, ale favorit premieňa šance a súka gól za gólom.“

Neporovnateľné kádre

Cez prestávku kouč prízvukoval hráčom, že prechod do útoku je dobrý, len sa treba vystríhať chýb. V dlhodobej časti jeden polčas Prešovčania vo vzájomnom stretnutí zvládli, chceli si to oprášiť. Aj sa im to podarilo. Hra sa vyrovnala, pričom hostia postavili tretiu štvorku (má poruke tri formácie) a tá robila problémy, lebo jej aktéri boli „ľahkí“.

Hostitelia dali pekné góly, diváci ich burcovali, ale víťaz sa už zastaviť nedal. Aj preto, že Slov-Matic FOFO má k dispozícii mnoho kvalitných hráčov, ktorí sú profesionáli a ich možnosti na rast sa nedajú porovnať s tým, čím disponujú ostatní účastníci extraligy.

Naši nehrali power play, taký vabank si nedovolili. V Bratislave na to doplatili, hoci to bolo vynútené úzkym kádrom a zranením dvoch hráčov počas zápasu.

„Vtedy sme chceli domácich spomaliť, ale ani to nám nevyšlo.“ Tentoraz chýbal akurát Harčár pre karty a Nickler z pracovných dôvodov. „Doma vieme postaviť viac jednotlivcov a aj preto sme súpera prinútili, aby sa zapotil a zabehal si,“ dodal R. Bačo.

Lenže ešte nejaký čas ubehne, kým si východniari trúfnu zdolať majstra. „Na jeho súpiske sú pätnásti reprezentanti a to nemožno prehliadnuť. Sme radi, že aspoň v niektorých úsekoch ho vieme potrápiť.“