Nedeľa, 24. september, 2017 | Meniny má Ľuboš, Ľubor

V ŠK Milénium premokli kopačky

Bardejovská Nová Ves sa aspoň na chvíľu odpútala z posledného miesta v tabuľke.

Dva góly Pribitného. Stačili na remízu.(Zdroj: Peter Cingeľ)

Nováčik regionálnej futbalovej súťaže 3. ligy Bardejovská Nová Ves sa aspoň na chvíľu odpútal z posledného miesta v tabuľke, no po víkendovej remíze s Moldavou nad Bodvou 2:2, ho tam opäť zosadili Lipany, majú o bod viac. Hráči Šk Milénium 2000 dali v 22 zápasoch rovnaký počet gólov, menej dali už len Prešov B, Lipany a najmenej Vranov.

BARD. N. VES. Možno aj to je problémom Hornošarišanov, ktorí v niekoľkých zápasoch sa usilovali o lepší výsledok, bolo tomu tak aj vo Vranove nad Topľou či naposledy doma s Moladvou nad Bodvou. Veď raz toľko gólov inkasovali ako dali, mužstvá z čela tabuľky majú takmer opačný pomer.

Z úspešnej minulosezónnej dvojice teraz so zdravotnými problémami dohráva Peter Pribitný, ktorý len spomína na úspechy v 4. lige: ,,Teraz chýba potrestaný Jančošek, s ktorým sme dokázali zakončovať. Ja som mu prihrával a on bol najlepším strelcom. V tejto súťaži som doteraz dal len tri góly, často som zranený.”

Za stáleho dážďa mohol dosiahnuť hetrik, no trojbodový gól mal na zmoknutej kopačke Bajus.

Navlhol strelecký prach

Po góloch Pribitného viedli solídnym dvojgólovým náskokom, no súper po štandardkách vyrovnával, s čím boli spokojní obaja tréneri.

Tréner ŠK Milénium Marián Fabián po zápase pripomenul kľúčové momenty: ,,Chcem poďakovať chlapcom za výkon, remíza je zaslúžená. Aj keď sme vyhrávali 2:0. Súper využil štandardky na vyrovnanie. Škoda, že prišlo nespravodlivé vylúčenie nášho Gerčaka, no keby sme využili šancu na 3:1, boli by sme zápas doviedli do úspešného konca. Červená karta v tomto prípade sa mi zdala prísna. Lenže hostia po druhom góle mali väčší tlak, my sme sa spoliehali na brejk. Moldava sa pohybuje na horných priečkach, má svoju kvalitu, my sme aj s bodom s desiatimi hráčmi spokojní. Veď v závere sme mali príležitosť po Bajusovej šanci, no aj super mohol vyhrať. “

Tréner Moldavy nad Bodvou Martin Urban nad výkonom v prvom polčase ešte bez dažďa len krútil hlavou: ,,Prehrávali sme osobné súboje, prišiel trest a dostali sme gól. Po prestávke sme inkasovali druhý, no po penalte sme začali hrať, boli sme lepším mužstvom, a mohli sme aj vyhrať. Keďže sme polčas prespali, dá sa povedať, že remíza je spravodlivá, no za tú bojovnosť si ju aj domáci zaslúžili. Nemyslím, že počasie pokazilo priebeh, bola dobrá tráva, lopta bola rýchlejšia, takže počasie bolo akurát na futbal.”