Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Dvojgólový P. Vasilko: Ukázali sme, že futbal hrať vieme

Hoci sa MFK Vranov v tejto sezóne strelecky trápi, proti ŠK Futura Humenné jeho hráči gólovo explodovali.

Na víťazstve 6:1 sa dvoma presnými zásahmi podieľal Peter Vasilko.

VRANOV. Do 21. kola figurovali v streleckej listine MFK Vranov iba tri mená – Erik Streňo, Peter Šamo a Marek Paluba. Pred dvoma týždňami trafil do siete Bardejovskej Novej Vsi Gabriel Pisarik a v sobotu sa v derby s ŠK Futura Humenné pridala ďalšia trojica.

V 19. min. otvoril skóre Lukáš Vojta, po zmene strán mieril dvakrát úspešne Peter Vasilko a tri minúty pred koncom sa hlavičkou presadil Miroslav Lauko. V súčte vyhrali domáci 6:1 a týmto výsledkom nechali zabudnúť na poltucet od B-tímu Košíc.

Chuť hrať

Paralela s prvým meraním síl Vranova a Humenného v tejto sezóne bola v tom, že aj v tomto prípade viedli domáci 2:0. Kým v jeseni Vranovčania vyrovnali na 2:2, teraz sa hralo podľa iného scenára.

Zverenci trénera Jozefa Valkučáka urobili dôležitý krok hneď po zmene strán, keď sa štyri minúty po návrate z kabín nemýlil P. Vasilko. Jeho zakončeniu do odkrytej brány predchádzala blesková akcia J. Kriváka s E. Streňom a hoci P. Pillár svoj tím podržal, proti dorážke ostal bezmocný.

V 61. min. ponúkol parádnu prihrávku M. Vasiliak a domáci stredopoliar, ktorý v jari nastúpil v základe prvýkrát, opäť nezaváhal.

„Po dlhšej dobe som dostal šancu, preto som chcel ukázať, že mám chuť hrať a dávať góly. Na tréningu sa snažím dobiehať každú loptu, či už ide o prihrávku, alebo ju vyrazí brankár. Teraz sa ukázalo, že byť dôsledným sa oplatí... Pred zápasom som trénerovi povedal, že strelím gól a nakoniec som dal dva (úsmev). Mohol som pridať aj tretí, no prihrával som Turcovi, ale podstatné je, že sme vyhrali,“ konštatoval v dobrej nálade Peter Vasilko.

Revanš za Košice

Vranovčania hrali v sobotu nielen o tri body, ale aj o reputáciu za nevydarený duel v Ličartovciach. Tabuľkovo vyššie postavené Humenné a k tomu zápas z kategórie derby boli ideálnym priestorom na to, aby mužstvo okolo kapitána Petra Šama ukázalo futbalový potenciál na plný plyn. Hladké víťazstvo a napr. koncert E. Streňa, ktorý jeden gól dal, na štyri prihral a pri ďalšom zmiatol súpera ofsajdovým postavením, vrátili do vranovskej futbalovej rodiny opäť radosť.

„V jeseni, aj v jari sme sa strelecky trápili, preto sme potrebovali podobný zápas, v ktorom by sme sa presadili viackrát. Pred týždňom mali Košice svoju silu a niekedy vybuchnú aj veľké mužstvá, no dnes ukázali, že futbal hrať vieme. Myslím si, že rozhodli prvé dva rýchle góly v prvom polčase. Tréner nám prízvukoval, že ak Humenčania inkasujú, prehrávajú potom vyšším rozdielom a to sa potvrdilo i v tomto prípade,“ hodnotil P. Vasilko.