Streda, 30. september, 2020 | Meniny má JarolímKrížovkyKrížovky

Lukáš Vojta: Rozhodli prvé dva rýchle góly

Futbalisti Vranova sa revanšovali za vysokú prehru s Košicami B rovnakou mincou. Humenné zdolali 6:1.

L. Vojta. Proti Humennému si otvoril strelecký účet.FOTO: IML. Vojta. Proti Humennému si otvoril strelecký účet.FOTO: IM (Zdroj: im)

Futbalisti Vranova sa revanšovali za vysokú prehru s Košicami B rovnakou mincou. Humenné zdolali 6:1, pričom domácich za týmto výsledkom naštartoval Lukáš Vojta.

VRANOV. Mágia prvých gólov má vo futbale (a nielen v ňom) vždy pridanú hodnotu. Pokiaľ sa jeden zo súperov dostane do výhody, môže ju premeniť na strelecký koncert, ako sa to v sobotu podarilo futbalistom MFK Vranov.

Úvod stretnutia s ŠK Futura Humenné veľa vzruchu nepriniesol, ale v 19. min. naštartoval akciu E. Streňo a po jeho centri sa presadil Lukáš Vojta.

Najskôr si loptu spracoval, jedného obrancu si zasekol a okolo ďalšieho trafil presne k žrdi.

„Erik Streňo ťahal loptu po ľavej strane a všimol som si, že hráči Humenného sa stiahli viac do stredu, preto som ostal za nimi. Pôvodne som chcel strieľať z jednej, ale lopta mi zle skočila. Radšej som si ju teda spracoval a zasekol. Keďže silnejšiu nohu mám pravú, neriešil som strelu ľavačkou, len som sa snažil namieriť k druhej žrdi a som rád, že to vyšlo,“ konštatoval stredopoliar MFK Vranov Lukáš Vranov, ktorého veľkou devízou je jeho univerzálnosť, rovnocenne totiž dokáže zahrať v pozícii stredného či krajného obrancu, v strede poľa, aj v útoku.

Rýchle góly

Aj odchovanec giraltovského futbalu potvrdil, že so spoluhráčmi nastupovali na súboj s Humenným s cieľom nechať výsledkom a výkonom zabudnúť na prehru s Košicami B. Keď sa tri minúty po L. Vojtovi presadil kapitán P. Šamo, základy víťazstva domácich dostali ďalšiu dôležitú podporu.

Hostí definitívne pochoval úvod druhého polčasu, kedy sa do listiny strelcov zapísal v 49. min. P. Vasilko a Vranovčania sa nadýchli k ofenzívnemu festivalu, ktorý sa zastavil na skóre s pomerom 6:1, o čo sa postarali druhým presným zásahom P. Vasilko, M. Lauko a E. Streňo, za hostí korigoval M. Hreško.

„Určite som veril, že vyhráme, ale nečakal som, že to bude až takým vysokým rozdielom. Myslím si, že rozhodli prvé dva rýchle góly. Hoci do konca zápasu bolo ešte dosť času, my sme sa upokojili a navyše tretí presný zásah v sieti súpera hneď po prestávke našu pohodu ešte znásobil. Potom sa nám už hralo ľahšie, o čom svedčia aj ďalšie vydarené akcie a konečný výsledok,“ dodal L. Vojta.