V pondelok bol posledný termín, do ktorého sa mohli kandidáti o pozíciu hlavného kontrolóra mesta prihlásiť. Po uzávierke na radnici zaregistrovali žiadosti siedmich kandidátov. Komisia ich posúdi v stredu.
PREŠOV. Komisia v zložení viceprimátor René Pucher a poslanec Igor Andrejčák (Smer) vyhodnotí písomné prihlášky v stredu 7. mája.
„Kandidátom, ktorí splnili podmienky, ešte v ten deň zašlú pozvánku na zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom sa vykoná voľba hlavného kontrolóra,“ informovala nás hovorkyňa radnice Anna Polačková. Reálne by sa tak malo stať 19. mája.
Zatiaľ nie je jasné, akú formu voľby poslanci zvolia, teda či pôjde o tajné alebo verejné hlasovanie. Na tom sa dohodnú až na májovom zasadnutí.
Pri poslednej voľbe v júni 2013 bolo kandidátov desať a poslanci vtedy prijali uznesenie, že hlasovanie bude verejné.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy z Prešova a šarisškého regiónu nájdete na prešovskom Korzári