Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Ženy v kopačkách deklasovali svojho súpera

V sobotu už osemnástym kolom pokračovala druhá futbalová liga žien, skupina Východ.

Skúsená Bardejovčanka. Pri lopte M. Fedorková.(Zdroj: Jozef Mačejovský)

BARDEJOV. Na programe bol iba jeden zápas, Bardejovčanky privítali na umelej tráve predposledný tím Halič. Domáce chceli potvrdiť úlohu favorita a podarilo sa im to jednoznačne. Od úvodného hvizdu zatlačili protivníčky a vytvárali si gólové šance. Vrece s gólmi roztrhla v 12. minúte M. Iľková. V priebehu ďalších dvadsiatich dvoch minút hosťujúca gólmanka loptu zo siete vyťahovala ešte päť krát. K tomu domáca kapitánka D. Hovancová nastrelila tyčku. Poltucet gólov do polčasu vystavil otázku, koľko gólov padne v tom druhom. Domáce kombinovali, lepšie si prihrávali a hráčky Haliča sa poriadne nedostali ani pred brankárku Kuľkovú, ktorá sa v bráne miestami poriadne nudila. Po hodine hry zvyšovala na 7:0 skúsená M. Fedorková. V 63. minúte sa mohla pískať aj penalta, rukou zahrala hosťujúca hráčka, avšak píšťalka rozhodcu ostala nemá. Pätnásť minút pred záverom sa po ďalšej krásnej akcii tešila z druhého gólu V. Rosoľanková. Pekné boli aj dve strely D. Hovancovej, obe však opečiatkovali konštrukciu brány. Keď v 78. minúte práve Hovancová zvyšovala na 9:0, diváci očakávali desiatku. No gól už do konca stretnutia nepadol.

Ženy predvedenou hrou potešili trénera J. Mateja st., ten ani dievčatám cez polčas nemal čo povedať. „Po dlhom čase sa mi stalo, že cez polčas som dievčatám nemal čo vytýkať. Dnes sme zahrali veľmi dobre, konečne s čistým svedomím môžem povedať, že sme sa futbalom bavili. Niektoré hráčky sa nám po zranení už vrátili, som veľmi spokojný a dúfam, že takéto zápasy absolvujeme čo najčastejšie. Teraz už máme deväťbodový náskok, čiže sme v pohode. Dúfam, že na ďalší zápas sa v Spišskej Novej Vsi predstavíme už v kompletnom zložení.“

J. Mišeková bola s výkonom tímu takisto spokojná. „Myslím si, že dnes sme hrali veľmi dobre, prihrávali sme si, vyšli nám pekné akcie. So súperom sme si v niektorých fázach hrali bago. Do zápasov ideme s tým, že vyhráme, chceme hrať so srdcom. Nikdy nemáme v hlave, že prehráme. Vždy ideme vyhrať.“

K zápasu sa vyjadrila aj V. Strončeká, ktorá sa však strelecky nepresadila. „Využívali sme kombinácie, ktoré sme skúšali na tréningu. Celý zápas sme útočili, no chýba nám presnejšie zakončenie. Dnes sme mohli vyhrať aj 25:0. Išli sme do súbojov, snažili sme sa zakončovať.“

Partizán Bardejov – TJ Slovan Halič 9:0 (6:0)

Góly: 12. Iľková, 20. a 78. Hovancová, 24. a 75. Rosoľanková, 28. Sobeková, 32. a 34. Semhricová, 60. Fedorková

Zostava Bardejova: Kuľková – Mišeková (46. Čerkalová), Sobeková, Čekanová, Strončeková, Iľková (75. V. Drotarovská), Semhricová, Rosoľanková, Hovancová, Kleinová (63. Pristášová), Fedorková

Poradie v tabuľke: 1. Bardejov, 2. Michalovce, 3. Spišská Nová Ves, 4. Halič, 5. Liptovský Mikuláš