Raslavice tretie, Kľušov predposledný

Záverečným, tridsiatym kolom cez víkend pokračovala piata futbalová liga, skupina Sever.

Padlo osem gólov. Štrba doma zdolala Kľušov.(Zdroj: riso)

Okres Bardejov mal v súťaži dvoch zástupcov.

BARDEJOV. Raslavice v záverečnom hodnotení skončili v hornej časti tabuľky a Kľušov, ktorý sa umiestnil na opačnom konci. Raslavice v sobotu hostili Medzilaborce a so sezónou sa plánovali rozlúčiť výhrou. Od začiatku boli lepším tímom a vedenia sa ujali v 15. minúte, keď sa presadil V. Gombár. Dve minúty pred polčasom zvýšil na 2:0 P. Kozák. V 68. a 71. minúte padli ďalšie dva góly do siete Medzilaboriec. Prvým strelcom bol B. Guman a druhým J. Tomáško. Hostia strelili čestný gól až v 77. minúte a upravili na konečných 4:1 pre Raslavice.

OFK-SIM Raslavice – MŠK Spartak Medzilaborce 4:1 (2:0)

Góly: 15. V. Gombár, 43. P. Kozák, 68. B. Guman, 71. J. Tomáško – 77. R. Potoma.

Zostava Raslavíc: Kračinovský – Matvej, J. Tomáško, Molitoris (56. M. Tomáško), Kubánka, Jusko, Gombár, Kozák, Jenčo, Lazur (67. Plančár), Kovalčín (56. Guman). Zápas sledovalo 150 divákov, rozhodoval: M. Mišenčík

Kľušovčania sa s domácim publikom rozlúčili v minulom kole pri prehre 2:3 s Ľuboticiami. Takisto v sobotu v poslednom kole cestovali do Štrby, ktorá už pred sezónou vedela, že bude druhá. Aj Kľušovčania už mali zaistenú druhú priečku – no od konca. Hostia prišli v oklieštenej zostave a už pred duelom vedeli, že veľa vody nenamútia. Domáca Štrba začala aktívnejšie a vypracovala si viacero šancí. Dvakrát inkasovala v priebehu troch minút, od 26. do 29. minúty. Po zmene strán síce hostia znížili gólom F. Mika, avšak domáci odpovedali hneď o 4 minúty. Na 4:1 upravovali v 67. minúte. Päť minút pred záverom rozhodca nariadil pokutový kop v prospech domáceho tímu. Loptu si na biely bod postavil J. Kšenzakovič a nemýlil sa. Týmto gólom dosiahol hetrik. V 88. minúte znížil M. Novák, no posledné slovo mali domáci, keď na 6:2 upravovali v nadstavenom čase štvrtým gólom Kšenzakoviča.

ŠK Štrba – OŠK Kľušov 6:2 (2:0)

Góly: 26., 67., 85. a 90. J. Kšenzakovič, 29. T. Rusnák, 58. Ľ. Hudáč – 54. F. Mika, 88. M. Novák. Zápas sledovalo 250 divákov. Rozhodoval: F. Pristač.

Zostava Kľušova: Kaščák – Niščák, Novák, Neščivera, Luterančík, Mika, Pillár, Marčin, Mačejovský, Hvizda, Pavel.

Záverečné poradie po 30. kole: 1. Pušovce 77 bodov, 2. Štrba 58, 3. RASLAVICE 53, 4. Ľubotice 51, 5. Radvaň nad Laborcom 49, 6. Kendice 47, 7. Fintice 46, 8. Zámutov 44, 9. Kračúnovce 46 (-3), 10. Stará Ľubovňa 43, 11. Pakostov 42, 12. Medzilaborce 37, 13. Dlhé Klčovo 35, 14. Hanušovce nad Topľou 29, 15. KĽUŠOV 30 (-12), 16. Kežmarok 3 body.