Streda, 16. august, 2017 | Meniny má Leonard

Štartujú nižšie futbalové súťaže

Už čochvíľa sa otvoria brány na futbalových štadiónoch aj v nižších futbalových súťažiach.

BARDEJOV. V minulej sezóne v 5. lige v skupine Sever pôsobili dvaja zástupcovia okresu Bardejov – Raslavice a Kľušov.

V šiestej lige v Šarišskej skupine to bola pätica Beloveža, Dlhá Lúka, Malcov, Gerlachov a Gaboltov. Už pred sezónou mužstvá vedeli, že v novej sezóne 2014/2015 dôjde k reorganizácii súťaží a tak podľa toho prispôsobili aj svoje ciele.

V piatej lige to vyšlo Raslaviciam, ktoré sa umiestnili na bronzovej priečke a v podstate postúpili do 4. ligy, ktorá bude mať podnázov Sever.

Respektíve väčšina družstiev vo štvrtej lige bude rovnakých ako v piatej, len sa zmenil názov z piatej na štvrtú ligu.

V nej budú Raslavice jediným zástupcom okresu Bardejov. V lige bude pôsobiť šestnásť tímov a predstaví sa v nej napr. Svidník či Stará Ľubovňa.

Raslavice z 30 majstrovských stretnutí vyhrali šestnásť, päťkrát remizovali a deväťkrát prehrali. Pre mužstvo bola sezóna vydarená.

Horšie sa darilo Kľušovu, ktorý si pred začiatkom sezóny stanovil cieľ skončiť do šiesteho miesta a zaručiť si účasť vo štvrtej lige.

No už od začiatku sezóny sa tímu nedarilo a po skončení celého súťažného ročníka obsadil predposlednú priečku.

V novej sezónu 2014/15 ponesie piata lige podnázov Šarišská. V nej sa predstaví Kľušov, ďalej všetkých päť mužstiev z minulej šiestej ligy, čiže Beloveža, Dlhá Lúka, Malcov, Gerlachov a Gaboltov a z okresu Bardejov do tejto ligy postúpila Šiba, ktorá sa stala víťazom oblastnej skupiny.

V tretej lige má Bardejov zastúpenie v podobe prímestskej časti Bardejovská Nová Ves.

Piata futbalová liga štartuje už túto nedeľu (3. 8.) a Raslavice sa predstavia doma. Od 16.30 hod. privítajú celok Dlhé Klčovo. Svidník privíta Pakostov.

Piata liga, skupina Šarišská,sa začína v sobotu 9. 8. derby zápasom Gaboltov – Gerlachov. Ostatné stretnutia sú naplánované na nedeľu 10. 8. 2014 a Korzár vás bude o nich informovať.