Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Bardejov pod osvetlením v Poprade neuspel

V druhom kole druhej futbalovej ligy na trávniku FK Poprad prehral favorizovaný Partizán Bardejov 0:2.

Víťazstvo Popradu. Podtatranci zdolali Bardejov 2:0.(Zdroj: riso)

Pri večernom osvetlení sa hralo v svižnom tempe na oboch stranách, oba celky sa pokúšali o kontry a po kombináciách bolo niekoľko dobrých príležitostí na oboch stranách. Dostatok na vedenie ich mali na kopačkách Šarišania, no keďže za viac ako hodinu hry nedali gól, v závere núkajúcu sa príležitosť dokonale využili domáci.

POPRAD. Aj keď Popradčania začali dvomi rohovými kopmi, Andraščík s Gagnonom naznačili, že ich priebojnosť prinesie ovocie.

Aktivita útočníkov bola na oboch stranách, prispieť pohode Bardejova mohol po štvrťhodine Palša, no hlavičkoval tesne vedľa.

Zadné rady domácich si radili dobre a podržal ich brankár, dobrý strelecký pokus mal Revák a Gagnon dominoval rýchlosťou, no jeho prihrávky nenachádzali adresáta.

Pred brankárom Molčanom sa súper snažil nafilmovať aj pokutový kop, no rozhodca sa nedal. Desať minút po prestávke Andraščík naservíroval loptu Gagnonovi, no ten nezvládol rozhodujúci moment.

Aj Revák mohol premeniť nezištnú prihrávku od Grohoľa. V strehu musel byť aj Molčan, zmaril pokusy Kubusa i Ujčíka, ktorí trpezlivo hľadali spôsob na prekonanie obrany Partizána.

Školácke chyby

S pribúdajúcimi minútami bolo dosť príležitostí, a tak sa stalo, že v 68. min. si Palša i Staš neporadili s Maliňákom a Ujčík pohodlne poslal loptu k pravej žrdi – 1:0.

Vyrovnať mohol L. Zápotoka, hlavičkoval tesne nad, Andraščíkovu šancu zoči–voči brankár so šťastím vyrážal nohou.

V snahe o vyrovnanie obrana Partizána bola ľahšie priechodná, dvaja hráči nestihli zmariť po brejku prihrávku Ramsa od čiary, Grohoľ s Kutlíkom sa spoliehali, že center získa Molčan, ich váhavosť využil Kubus a hlavičkou z hranice malého vápna uzavrel skóre na 2:0 desať minút pred koncom.

Fakty

Poprad – Bardejov 2:0 (0:0)

Góly: 68. Ujčík, 81. Kubus. ŽK: Ferenc – Palša, Gruca, L. Zápotoka. Rozhodoval Glova pred 1400 divákmi.
Partizán: Molčan – Kutlík, Staš, Palša, S. Kica, Andraščík, L. Zápotoka, Grohoľ, Gruca (80. Guľa), Gagnon, Revák.

Druhá DOXXbet liga, výsledky 2. kola, sk. Východ: Michalovce – Košice B 2:1, Dolný Kubín – Prešov 0:3, Moldava n/B – Rim. Sobota 1:0, Lipt. Mikuláš – Trebišov 1:2, Lok. Košice – Zvolen 0:2.

V sobotu 9. 8. od 16.30 hod. hrá Bardejov s Dolným Kubínom.