Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Odštartovala piata futbalová liga, nováčik vyhral rozdielom triedy

Okres Bardejov má v súťaži až siedmych zástupcov.

Cez víkend svoje brány otvorila aj piata futbalová liga, skupina Šarišská.

BARDEJOV. Netradične v sobotu sa liga začala zápasom Gaboltov – Gerlachov. Obaja súperi sa dobre poznajú, očakával sa vyrovnaný zápas. Úvod stretnutia bol opatrný, celky sa rozohrávali. Po pol hodine sa vedenia ujali hostia, no už o dve minúty bolo vyrovnané. Do polčasu gól nepadol, a tak oba celky šli do šatne sa stavu 1:1. Aj druhý polčas bol vyrovnaný, aspoň čo sa šancí týka. Ak sa už zdalo, že sa stretnutie skončí nerozhodne, domáci zahrávali štandardnú situáciu. Loptu si postavil Javorský a prekonal hosťujúceho gólmana. Gerlachovu už nezostal čas na vyrovnanie, a tak sa z troch bodov tešili domáci.

TJ Busov Gaboltov – FK Gerlachov 2:1 (1:1) Góly: 33. Vasiľko, 89. Javorský – 31. Ševcov

Gaboltov: Mašlej – Kačmár, Peter Javorský, R. Javorský, Pavol Javorský, D. Javorský, Kerbčár, Ščešňák, Kažimír (90. Gardoš), Mikula (67. Drabiščák), Vasiľko (75. Fornadeľ)

Gerlachov: Lukáč – Kaščák, Ovčačík (45. Babčák), Motýľ, Škvarla, Ševcov, Keresteš, Kundra, Mihalov, Horbaj, Jurko (74. Pavúk)

Nováčik zo Šiby sa v prvom kole predstavil doma, hostil Dlhú Lúku. Domáci mali raketový nástup. V jedenástej minúte otvoril skóre Kučeravý, v 20. minúte pridal druhý gól Kaščák. V ďalšom priebehu sa tempo upokojilo, Šiba si strážila dvojgólové vedenie. V 71. minúte rozhodca nariadil pokutový kop pre domácich a Hovanec sa nemýlil – 3:0. Do konca stretnutia už gól nepadol, nováčik vyhral rozdielom triedy.

TJ Poľana Šiba – TJ Slovan Bardejov – Dlhá Lúka 3:0 (2:0) Góly: 11. Kučeravý, 20. Kaščák, 71. Hovanec

Šiba: Ondavský – Počurek, Adamčík, Palša, Banas, Haniš, Kaščák (80. Rančík), Benka (58. Novák), Kučeravý, Marek Počurek, Hovanec (73. Tkáč)

Dlhá Lúka: Grobár, Bučko, Hopko, Jurčišin, Kožarik (65. Kukľa), Šimco (87. Jakubašek), Surgent, M. Jurčišin, Breniš (81. Kavuľa), Druga, Kamidra

V ďalšom zápase oboch celkov bardejovského okresu sa stretol Kľušov s Belovežou. Domáci minulú sezónu pôsobili v súťaži vyššie, avšak sa im nedarilo a skončili až na chvoste ligy. V nedeľu sa po krátkej rozohrávke ujali vedenia v 22. minúte, keď sa presadil strelec Guliga. Dvesto divákov sa už viac gólu nedočkalo, a tak domáci porazili Belovežu najtesnejším možným spôsobom.

OŠK Kľušov – TJ Beloveža 1:0 (1:0) Gól: 22. Guliga

Kľušov: Jánošík – P. Pillár, Gerčák, Novák, Čech-Špirek, Marek Novák, Kivader (81. Dutko), Niščák, Mika, Guliga, S. Pillár

Beloveža: Sobek – Hudák, Čekan, Ščasný, Kunst, Peregrim, Soušek, Gallik (14. Harčarik), Vasiliak, Buchala (67. V. Ščasný), Zajac (73. Čegiň)

Šarišské Michaľany privítali Malcov. Po bezgólovom polčase sa vedenia ujali v 52. minúte hostia, keď sa presadil Sališ. V závere domáci pootvorili obranu, sily vrhli do útoku a to potrestali hostia, keď v 86. minúte rozhodol o výhre hostí Balužinský.

OŠFK Šarišské Michaľany – TJ Javorina Malcov 0:2 (0:0)

Góly: 52. Sališ, 86. Balužinský

Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Kotuľak, Gurský, Koscelnik, Solanič, Krochta, Jura (82. Balužinský), Sališ (90. Peregrin), Bľanda (88. Sviatkovský)

V druhom kole Dlhá Lúka privíta Malcov, Gerlachov hostí Šarišské Michaľany. Gaboltov vycestuje do Záhradného a Kľušov do Veľkého Šariša. Beloveža privíta Demjatu a Šiba hostí Chmiňany.