Nedeľa, 15. júl, 2018 | Meniny má Henrich

ŠK Milénium stále s nulou na konte

V 3. regionálnej futbalovej lige ŠK Milénium 2000 stále čaká na bodový zápis.

ŠK Milénium. Je stále bez bodu.(Zdroj: Peter Cingeľ)

BARD. N. VES. Po prehre doma s rezervou Michaloviec, ťahali za kratší koniec aj vo Vyšných Revištiach v strede týždňa, no a v nedeľu doma v 3. kole opäť si nedokázali poradiť s Vyšným Opátskym. No útechou im môže byť, že Humeník dal prvý gól mužstva v sezóne.

Bardejovská Nová Ves – Vyšné Opátske 1:3 (0:3). Góly: Humeník – Bandžuch 3. Rozhodovali Kuš – Koziol, Marszalek (všetci Poľsko), pred 250 divákmi. ŠK Milénium: Salasivič (46. Kaščák) – Jaš, Virgala, Knap, Pavúk (46. Hlaď), Šott, Luščák, Pribitný (70. Sošňák), Bajus, Humeník, Kiseľ.

Domáci sa ani poriadne nerozbehli a už prehrávali v 20. min. 0:2. Nespamätali sa ani po tejto nádielke a hostia po ďalšom protiútoku strelecky disponovaným Bandžuchom tretíkrát prekonali mladého domáceho. Po prestávke v domácej bráne nastúpil ďalší z mládežníkov Kaščák, jeho spoluhráči v poli pridali, no aj keď sa hralo na jednu súperovu bránu, gól Humenika po hodine hry bol málo povzbudivý. Zaujímavosťou stretnutia bola aktívna účasť arbitrov z Poľska, ktorí v rámci cezhraničnej zväzovej spolupráce si takto vymieňajú blízke prostredia.

V domácej obrane mal najmä v prvom polčase dostatok práce skúsený Tomáš Virgala, ktorý by na prvý polčas určite chcel čo najskôr zabudnúť: „Niektorí hráči zo základnej zostavy odišli, je tu veľa mladých z dorasteneckej ligy, chýbajú nám skúsenosti. Za výsledok v prvom polčase netreba viniť brankára, hrali sme slabo. Po prestávke sme si vytvorili šance, no to už bolo neskoro. Keď chceme byť úspešnejší, musíme zlepšiť koncovku, treba sa chytiť gólom, verím, že v Giraltovciach budeme bodovať.“