Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Po druhom zakopnutí sa futbalisti Kendíc spamätali

Súboj. O loptu takto zápolili Andrej Luterán z Kendíc (vľavo) a Dávid Kapalla z Ľubotíc.(Zdroj: elev)

Aj po štyroch odohraných kolách v IV. futbalovej lige skupine Sever sa len ťažko dá orientovať v kvalite a sile jednotlivých účastníkov. Predsa len letná prestávka urobila značné škrty cez rozpočet vo viacerých celkoch a potrvá nejaký čas, kým sa zahoja jazvy na súpiskách. Aj preto ešte herný prejav niekde nie je ustálený a výkonnosť kolíše. To je i prípad hráčov FK Slovan Kendice.

KENDICE. Tento celok má síce zatiaľ pasívne skóre, no výsledkovo sa snaží držať nad vodou.

Naposledy remizoval v Raslaviciach, čím trošku zmiernil stratu v tabuľke pravdy, ktorá vznikla po nie najlepšom vstupnom meraní síl pred vlastnými fanúšikmi s Ľuboticami.

Prezident klubu Andrej Luterán naznačil, že aj v ich tíme sa udiali niektoré personálne zmeny.

„Škoda, že nám Kapušany neuvoľnili na ďalšie hosťovanie dvoch hráčov – Leška a Fuču, ktorí hrali v našich radoch na jar. Zástupcovia ich klubu nám naznačili, že sa s nami nebudú baviť o ich ďalšom prípadnom pôsobení u nás a máme to márne. S futbalom skončil Bugoš, ktorý u nás hosťoval z Radatíc.“

Medzi staronovú akvizíciu patrí šéfov syn Andrej Luterán ml., ktorý študuje v Brne, je hráčom tamojšieho celku Sparta a momentálne vypomáha v niektorých zápasoch. Daktorí odchovanci Kendíc, čo boli na hosťovačke v okolitých kluboch, sa tiež zaradili do kádra.

Medzi tých, čo sa ukázali v akcii v tejto sezóne, patria bratia Patrik a Dominik Polčanovci a tiež bratia Marek a Jakub Hraboveckí i Michal Čuha.

Aké zámery má klub v aktuálnej sezóne?

„Je to náročnejšia súťaž než predtým a chceme zabojovať o stred tabuľky. Teší nás, že tréningová morálka je dobrá, chlapci majú záujem futbalovo rásť a tréner Martin Bystroň má komu odovzdávať skúsenosti. Mladí chlapci majú ešte niektoré nedostatky, ale určitý potenciál je a verím, že naše výkony budú stále napredovať.“

Množstvo šancí, iba jeden gól

V uplynulom kole do prestávky mali hru pod kontrolou Raslavičania, ktorí sa ujali vedenia, hoci Kendičania tiež neboli ďaleko od gólu, no nastrelili iba žrď.

„Po zmene strán sme mali zápas zase my vo svojej moci, spáli sme však niekoľko vyložených možností. I také, keď trebárs Rudol Beliš išiel sám na bránu, ale prekopol nielen gólmana, ale i svätyňu domácich. Okrem toho Ďaďovský unikol dva razy obrancom, ale trafil len brankára a do prestávky zase spomínanú žrď. Aj syn mal možnosť, ale taktiež napálil loptu priamo do brankára. Takže sme mali i dosť smoly. Našťastie, predsa sa nám podarilo vybojovať zmierlivý výsledok po zásahu Bareja. Remíza bola spravodlivá, hoci v množstve tutoviek sme na tom boli lepšie. Na druhej strane v závere súper mal šancu, no rovnako nepochodil,“ priblížil priebeh stretnutia Andrej Luterán.

V minulom ročníku najviac sa v koncovke darilo Belišovi a Ďaďovskému, hoci mužstvo nemalo a nemá vysloveného kanoniera.

„Predtým Jakub Hrabovecký bol typický hrotový hráč a verím, že po návrate k nám sa zase presadí v koncovke. Spoliehame sa na to, že strelecky to pôjde raz jednému, potom zase ďalšiemu z mužstva.“

Na margo doterajších vystúpení prezident FK Slovan povedal, že proti Ľuboticiam pri bezgólovom priebehu sa pritrafila aj smola najmä pri veľkej šanci Ďaďovského v záverečnej minúte. Potom prišiel poltuctový debakel v D. Klčove, pričom vraj posily z Vranova boli na ihrisku citeľné.

Lenže aj vtedy sa Kendičanom nedarilo v koncovke, v opačnom prípade výsledok mohol byť úplne iný.

„Tieto dve stretnutia nás nakopli a povedali sme si, že treba niečo urobiť s nedobrou bilanciou.“

Obrat nastal doma so Štrbou, pričom paradoxne všetkých päť gólov – tri do siete hostí – padlo do prestávky (v 8. min. bolo už 2:1).

“Teraz nás čaká šláger s vedúcimi Pušovcami a tak sa na to zodpovedne chystáme.“