Futbalisti Kľušova sa dostali na prvé miesto, tretíkrát vyhrali 1:0

Sportnet|26. aug 2014 o 00:00

Piata futbalová liga, skupina Šarišská, mala v nedeľu na programe tretie kolo.

Dlhá Lúka v zápase viedla 2:0, no v ďalšom priebehu inkasovala päť gólov, Beloveža vyhrala rozdielom triedy a Kľušov vyhral aj v treťom zápase v sezóne.

TJ OK Chmiňany – TJ Slovan Dlhá Lúka 5:2 (3:2)

Chmiňany privítali zástupcu okresu Bardejov a súpera nešetrili. No lepšie začali hostia. Už v tretej minúte skóre otvoril Peter Šimco. V 24. minúte pridal ten istý hráč druhý gól a zdalo sa, že by hostia v tomto zápase mohli bodovať. No hrdinom stretnutia bol niekto iný. Od 32. do 34. min. vyrovnal E. Uličný. Ešte do polčasu sa domáci dostali do vedenia. V druhom dejstve sa opäť viac do šancí dostávali hostitelia. Uličný sa presadil ešte dvakrát, najprv v 55. a potom v 85. minúte.

Góly: 32., 34., 55. a 85. Uličný, 42. Biľ – 3. a 24. P. Šimco

Dlhá Lúka: Grobár – Bučko, Mizerák, Hopko, R. Jurčišin (46. B. Šimco – 71. Kožarik), Šimco, M. Jurčišin, Surgent, P. Jurčišin, Breniš (64. J. Jurčišin), Druga

OFK Uzovce – TJ Poľana Šiba 2:2 (0:1)

Šiba zvíťazila v oboch doterajších stretnutiach a ako nováčik súťaže sa usadila v hornej časti tabuľky. V nedeľu vycestovala na prvý zápas k súperovi. Uzovce potrebovali bodovať, no ani Šiba sa nechcela zahanbiť. A začala veľmi dobre, od úvodu diktovala tempo hry a vypracovala si niekoľko príležitosti. Do vedenia sa dostala po polhodine hry a v 56. minúte už viedla o dva góly. Keď už hostia pomýšľali na ďalšie tri body, prišlo sklamanie. Uzovce znížili v 71. min. a o ďalších osem minút vyrovnali. Do konca zápasu už ani jeden celok nestrhol výhru na svoju stranu.

Góly: 71. Daňko, 79. Uličný – 30. Haniš, 56. Kučeravý

Šiba: Ondavský – Martin Počurek, Rančík, Palša, Haniš (85. Adamčík), Kaščák, Benka (79. Matta), Kučeravý, Marek Počurek, Tkáč (52. Hovanec), A. Počurek

OŠK Kľušov – TJ Šľachtiteľ Malý Šariš 1:0 (1:0)

Gól: 20. Jurč

Futbalisti Kľušova hostili Malý Šariš. V doterajších oboch stretnutiach zvíťazili, aj keď vždy po tesnom výsledku 1:0. V nedeľu domáci nastúpili v trošku pozmenenej zostave, na striedačke mali len troch hráčov. V 20. minúte sa dostali do vedenia, zo štandardnej situácie otvoril skóre D. Jurč. V bráne Kľušova stál pozorný Jánošík, ktorý dobre dirigoval obranu. V ďalšej časti sa domáci zamerali na obranu, hostia sa nevedeli v šestnástke súpera presadiť. Do konca duelu ďalší gól nepadol a tak si OŠK pripísal tretiu výhru v rade o jediný gól. V lige ešte neinkasoval.

Kľušov: Jánošík – Pillár, Gerčák, Jurč, Marek Novák, Martin Novák, Kivader (8. Čech-Špirek – 64. Minčák), Mika, Martin Novák, Niščák, Vaľko, Guliga

Beloveža - Gaboltov 3:0 (1:0)

V derby zápase privítala Beloveža celok Gaboltova. Takmer po polhodine hry sa domáci dostali do vedenia po vlastnom góle Ščešňáka. V 67. minúte zvýšil Vasiliak na 2:0 a bodku v skóre dal v 79. minúte Zajac. Beloveža v zápase vyhrala rozdielom triedy.

Góly: 28. Ščešnák (vlastný), 67. Vasiliak, 79. Zajac

Beloveža: Sobek – Dzivý, Čekan, Hudák, Kunst, Peregrim, Soušek, Vasiliak, Jaš (68. Kica), Zajac (89. Salasovič), Buchala (85. Šoltys)

Gaboltov: Mašlej – Kačmár, Peter Javorský, R. Javorský, Pavol Javorský, D. Javorský, Kerbčár, Ščešňák, Kažimir, Mikula (77. Slimák), Vasiľko (68. Fornadeľ)

TJ Javorina Malcov – FK Gerlachov 2:0 (0:0)

Góly: 68. Sališ, 83. Stachura

Hráči Malcova hostili Gerlachov, oba celky sú zástupcovia okresu Bardejov. Po bezgólovom polčase diváci čakali na gól až do 68. minúty, kedy sa presadil domáci Sališ. Rozhodnutie o zisku troch bodov prišlo sedem minút pred koncom, na 2:0 upravil Stachura. Gerlachov v nedeľu prehral aj tretí zápas a usadil sa na chvoste tabuľky.

Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Kotuľak, Gurský (86. Balužinský), Koscelník, Solanič, Jura, Bľanda, Sališ, Stachura

Gerlachov: Lukáč – Kaščák (64. Piter-Bučko), Ovčačík, Motýľ, Škvarla, Keresteš, Kundra, Mihalov, Horbaj (79. Babčák), Carasec, Pavúk (52. Ševcov)

Štvrté kolo je naplánované na nedeľu, 31. 8. 2014. Dlhá Lúka privíta Gerlachov, Malcov vycestuje do Záhradného. Beloveža hostí Šarišské Michaľany a Veľký Šariš privíta Gaboltov. Derby zápas je na programe v Šibe, tá privíta futbalistov Kľušova.

Domov»Sportnet na východe»Futbalisti Kľušova sa dostali na prvé miesto, tretíkrát vyhrali 1:0