Opora Čierneho: Derby s Bystrým je pre nás ako El Clásico

Prestížny duel. V derby sa radovali hráči Čierneho.
Prestížny duel. V derby sa radovali hráči Čierneho. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|27. aug 2014 o 00:00

Piatoligové derby medzi Čiernym a Bystrým ponúklo zaujímavý futbal. Domáci vyhrali 3:1.

Piatoligové derby medzi Čiernym a Bystrým ponúklo zaujímavý futbal. Domáci vyhrali 3:1, pričom rozdielovým hráčom bol Zdenko Cigán.

ČIERNE. Geograficky delia Čierne nad Topľou a Bystré necelé tri kilometre, preto futbalové derby medzi týmito dvoma súpermi má najprestížnejší možný status.

Nedeľňajší súboj 3. kola medzi TJ Šimonka a OFK Tatran patril domácemu útočníkovi Zdenkovi Cigánovi.

Dôležitá penalta

Čierne išlo do vedenia už po ôsmich minútach hry, keď zaváhanie súpera pri štandardke potrestal M. Sirotiak.

Hostia mali síce v ďalšom priebehu územnú prevahu, ale na vyrovnanie to nestačilo aj preto, že v dvoch prípadoch podržal svoj tím J. Štefánik.

Prvá gólová chvíľa pre Z. Cigána prišla v závere prvého polčasu. V 43. min. fauloval jeho brata Miroslava v pokutovom území hosťujúci P. Ivan a loptu si na biely bod postavil ofenzívny líder domácich.

Hoci J. Galík smer strely vystihol, na loptu smerujúcu milimetrovo k žrdi nárok nemal.

„Na pokutový kop sme boli s Martinom Gregom určení dvaja s tým, že sme sa mali dohodnúť podľa toho, kto sa v tej chvíli bude cítiť lepšie. Rozhodol som sa vziať zodpovednosť na seba, pričom mám svoju stranu, ktorú nemením. Bol som teda rozhodnutý dopredu, kde loptu kopnem. Na tréningu to trénujem na sto percent, aby strela bola presná a razantná k žrdi. Vedel som, že ak trafím ideálne, brankár bude bez šance,“ komentoval moment zo záveru úvodnej 45-minútovky Z. Cigán.

Elegantný lob

Pevné nervy však nie sú jedinou silnou stránkou útočníka Čierneho. Tri minúty po zmene strán ukázal aj poriadnu dávku pohotovosti v kombinácii s eleganciou v zakončení.

Stačil mu totiž moment, aby obranca hostí zaváhal, brankár nechal za sebou priestor a po lobe sa tešil z druhého presného zásahu v stretnutí.

„Dostal som kvalitný pas, ktorý padol za obrancu Bystrého. Všimol som si, že brankár proti mne vystúpil, a tak mi neostávalo už nič iné, iba ho prehodiť,“ potvrdil Z. Cigán, že futbal je vo svojej podstate jednoduchý.

Spokojnosť s úvodom

Napriek trojgólovému manku a početnej nevýhode Bystré zápas nezabalilo. M. Novotný v 60. min. znížil, čo bol impulz k tomu, aby Tatran otvoril hru.

Stretnutie dostalo nový náboj a diváci boli svedkami zaujímavého predstavenia s viacerými šancami, z ktorých mohol Z. Cigán skompletizovať hetrik, no ostalo iba pri jeho aktuálnom nástrele na čísle štyri, keď sa presadil v 1. kole doma s Kochanovcami a pred týždňom v Kamenici.

„Pre nás to bolo svojím spôsobom El Clásico, lebo derby sú vždy náročné a nevyspytateľné. Bystré hralo dobre kombinačne, len doplatilo na to, že sa jeho hráči nedokázali presadiť v koncovke. My sme si povedali, že budeme vyčkávať, a aj preto sme hrali na jedného útočníka. Snažili sme sa vyrážať do brejkov a vyšlo nám to. Dôležité bolo, že sme sa rýchlo dostali do vedenia a zvládli záver prvého, resp. začiatok druhého polčasu, vďaka čomu sme mohli hrať pokojnejšie. Myslím si, že so vstupom do sezóny môžeme byť spokojní, pretože doma sme zdolali minulosezónneho víťaza súťaže Kochanovce a po tesnej prehre v Kamenici sme zvládli aj náročný duel s Bystrým,“ hodnotil Z. Cigán.

Domov»Sportnet na východe»Opora Čierneho: Derby s Bystrým je pre nás ako El Clásico