Pondelok, 11. december, 2017 | Meniny má Hilda

Šarišské derby vyriešil Ján Zápotoka

V 6. kole druhej futbalovej ligy sa na šarišské derby Tatran Prešov – Partizán Bardejov (1:1) prišlo pozrieť len okolo 600 divákov.

Prešovský strelec Leško. O loptu sa ho pokúšajú pripraviť zľava Lukáš Zápotoka a sprava Slavomír Kica.(Zdroj: Peter Cingeľ)

V 6. kole druhej najvyššej futbalovej súťaže sa na šarišské derby Tatran Prešov – Partizán Bardejov (1:1) prišlo pozrieť len okolo 600 divákov. Domáci nevyhrali už tri zápasy v rade a hostia z tretieho miesta v tabuľke nechceli dovoliť, aby ich mužstvo z krajského mesta pri zisku troch bodov predstihlo. Deväťdesiat minút to vyzeralo na triumf Tatrana, no v koncových plusových sekundách napriahol spoza pokutového územia Ján Zápotoka a domácich pripravil o dva body. Vo východnej časti súťaže je v čele Zvolen.

PREŠOV. V úvode to boli dobré príležitosti domáceho Leška i hosťujúceho J. Zápotoku. Lenže po evidentnom faule Staša (celkovo tretia) na Belejíka, keď rozhodca sa tentoraz nemýlil, Leško z pokutového kopu prekonal Molčana – 1:0.

Po obrátke mal dva pokusy na vyrovnanie Andraščík, no i Molčan podržal svojich. Aj Berecký na svoj gól čaká, bol k nemu blízko.

Nemohol sa na to pozerať J. Zápotoka a strelou prekvapil domáceho brankára, čo znamenalo vyrovnanie – 1:1.

Vydržal celý zápas

V mužstve Partizána takmer pravidelne po hodine hry striedal najskúsenejší hráč Ján Zápotoka, no tentoraz vydržal do konca a oplatilo sa, dal svoj tretí gól sezóny.

„Konečne ma nič nebolelo. Zápas bol dobrý, neviem, či ľudia čakali, že v Prešove ľahko vyhráme, no aj bod z ich trávnika je dobrý. Možno nám nevychádzal zámer hrať zo zabezpečenej obrany. V 1. polčase sme boli podľa mňa až veľmi stiahnutí, po prestávke sme trocha na nich vyšli, zmenili sme rozostavenie a bolo to lepšie.“

Pred týždňom proti rezerve Košíc J. Zápotoka dvoma gólmi otočil nepriaznivý výsledok, tentoraz v hodine dvanástej vyrovnával podobným streleckým pokusom zo svojej parkety.

„Bolo to po dobrej akcii, od začiatku to boli pekné prihrávky, dostal som sa k lopte po narazení od Pydu a som rád, že mi to tam padlo. Predchádzajúce pokusy boli nepresné, no mali sme viac šancí.“

Strelec vyrovnávajúceho gólu pokutový kop domácich videl takto: „Staša som sa pýtal a povedal mi, že penalta určite bola. V zápasoch sa to stáva, len škoda, že Dušan (Molčan) to nechytil, nevytlačil viac loptu mimo brány.“