Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Prvé body pre Gerlachov, prvá strata Kľušova

Piata futbalová liga, skupina Šarišská, mala cez víkend na programe piate kolo.

To odštartoval v sobotu súboj Gaboltova a Malého Šariša.

BARDEJOV. V zápase celkov z druhej polovice tabuľky videli diváci tri góly. V 35. minúte sa vedenia ujali domáci futbalisti, presne mieril Pavol Javorský. Po zmene strán hneď v úvode bola nariadená penalta v prospech Gaboltova. K zahrávaniu sa postavil Rastislav Javorský a hosťujúcemu gólmanovi nedal šancu. V závere do odkrytej obrany zamieril Klimek a upravil skóre zápasu.

TJ Busov Gaboltov – TJ Šľachtiteľ Malý Šariš 3:0 (1:0)

Góly: 35. P. Javorský, 47. R. Javorský (pen.), 88. Klimek

Gaboltov: Mašlej – Kačmár, Peter Javorský, Krišš, R. Javorský, Pavol Javorský, D. Javorský, M. Javorský (87. Ščešňák), Kažimir, Fornadeľ (78. Slimák), Drabiščák (60. Klimek)

Uzovce privítali Dlhú Lúku. Domáci sa do vedenia dostali už v ôsmej minúte a o ďalších desať minút pridali aj druhý gól, tentokrát z penalty. Diváci už ďalší gól nevideli, no videli niekoľko tyčiek. Aj keď si Dlhá Lúka vypracovala viacero šancí, z Uzoviec odišla bez bodu.

OFK Uzovce – TJ Slovan Dlhá Lúka 2:0 (2:0)

Góly: 8. Daňko, 18. Kaleja

Dlhá Lúka: Grobár – Bučko, Mizerák, Šimco, Kamidra, Surgent, Jurčišin, Breniš, P. Jurčišin, Kukľa (80. Kožarik), Druga (46. Hopko)

Kľušovčania v doterajšom priebehu ligy ešte nestratili ani bod, dokonca ani neinkasovali. Aj v nedeľu chceli predĺžiť túto sériu. No vydržalo im to iba do jedenástej minúty. V tomto čase brankár Jánošík inkasoval prvýkrát, presne mieril hosťujúci Smolko. Domácemu celku sa podarilo vyrovnať až v 67. minúte, keď sa presadil strelec Guliga. Do konca duelu už gól nepadol.

OŠK Kľušov – TJ OK Chmiňany 1:1 (0:1)

Góly: 67. Guliga – 11. Smolko

Kľušov: Jánošík – P. Pillár, Gerčák, Jurč, Marek Novák, S. Pillár (76. Mika), Martin Novák, Niščák, Didik, Guliga, Vaľko

Nováčik zo Šiby mal v lige sľubný začiatok a po prvých kolách sa nachádzal v hornej časti tabuľky. Pred týždňom Šiba prehrala tesne s Kľušovom, tentokrát v Demjate 0:1. Keď sa už zdalo, že hostia získajú bod po bezgólovej remíze, v 85. min. sa presadil Kaperák a rozhodol o zisku troch bodov.

FK Demjata – TJ Poľana Šiba 1:0 (0:0)

Gól: 85. Kaperák

Šiba: Ondavský – M. Počurek, Rančík, Palša, Haniš, Kučeravý, Banas (89. Niščák), Hovanec (65. Adamčík), Benka (73. Matta), Kaščák, A. Počurek

V menšom derby zápase privítal Malcov celok Beloveže. Skóre otvoril domáci Sališ, Stachura pridal dva góly v 40. a 55. minúte. Na 4:0 upravil po hodine hry Jura a bodku za zápasom a hetrik pridal v závere Stachura. Malcov v zápase deklasoval Belovežu a pripísal si dôležité tri body.

TJ Javorina Malcov – TJ Beloveža 5:0 (2:0)

Góly: 25. Sališ, 40., 55. a 89. Stachura, 60. Jura

Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Balužinský, Kotuľak (82. Bocko), Koscelnik, Solanič (75. Bľanda), Jura (70. Sviatkovský), Sališ, Krochta, Stachura

Beloveža: Sobek – Hudák, Gallik (46. Čegiň), Čekan, Kunst (75. Šoltys), Ščasný, Peregrim, Soušek, Vasiliak (68. Harčarik), Zajac, Dzivý

Futbalisti Gerlachova v doterajších štyroch stretnutiach nezískali ani bod. Aj v zápase so Záhradným to vyzeralo, že prehrajú, keď minútu pred polčasom prvýkrát inkasovali. No v druhom dejstve prišiel zvrat, Škvarla vyrovnal v 58. minúte a v posledných sekundách zápasu zabezpečil tri body pre Gerlachov Keresteš.

FK Gerlachov – TJ Družstevník Záhradné 2:1 (0:1)

Góly: 58. Škvarla, 90. Keresteš – 44. Jačišin

Gerlachov: Lukáč – Ovčačík, Škvarla, Keresteš, Kundra, Mihalov, Marek Bučko, Martin Bučko, Kaščák, Babčák (39. Motýľ), Pavúk (68. Ševcov).

Šieste kolo sa odohrá v nedeľu 14. 9. Dlhá Lúka privíta Záhradné, Beloveža hostí Gerlachov, Malcov pocestuje do Veľkého Šariša, Šiba si zmeria sily s Gaboltovom a Kľušov sa predstaví v Uzovciach.