Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Piata liga pokračovala šiestym kolom

Dlhá Lúka privítala Záhradné. Hostia viedli 1:0 i 2:1, domáci dokázali vyrovnať, no po treťom presnom zásahu Dlhá Lúka už nevyrovnala.

BARDEJOV. Piata futbalová liga, skupina Šarišská, v nedeľu priniesla tieto výsledky.

TJ Dlhá Lúka – TJ Družstevník Záhradné 2:3 (1:1)

Góly: 11. M. Jurčišin, 76. P. Jurčišin – 4. Grešák, 56. Gomulec, 83. Krajňák. Dlhá Lúka: Pilát – Bučko (22. Kožarik), Mizerák, Hopko, Kamidra (80. Zbreha), Surgent, M. Jurčišin, Kukulský (46. R. Jurčišin), Kukľa, Druga, P. Jurčišin

Beloveža privítala nevýrazný Gerlachov a vyhrala rozdielom triedy. Prvý gól strelili domáci z pokutového kopu. Gerlachov je po tejto prehre posledný.

TJ Beloveža – FK Gerlachov 3:0 (2:0)

Góly: 21. Pavúk (pen.), 37. Vasiliak, 77. Jaš. Beloveža: Sobek – Hudák (85. Grohoľ), Gallik, Ščasný, Dzivý, Peregrim, Soušek, Pavúk, Vasiliak, Jaš, Harčarik (68. Salasovič)
Gerlachov: Mochnacký – Ovčačík, Škvarla, Kundra (80. P. Pavúk), Mihalov, Marek Piter-Bučko, Martin Piter-Bučko, Kaščák, Dorin, Babčák (48. Ševcov), M. Pavúk (76. Horbaj)

Futbalisti Malcova vycestovali do Veľkého Šariša. Po polhodine domáci vyhrávali 2:0, no hostí to nezlomilo a dokázali otočiť skóre. V 80. min. Sališ poslal Malcov do vedenia, avšak domáci v predposlednej minúte vyrovnali na konečných 3:3. Malcov je po šiestom kole druhý.

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – TJ Javorina Malcov 3:3 (2:0)

Góly: 3. Kravec, 33. Scepaník, 89. Bednár – 47. Stachura, 57. Koscelník, 80. Sališ. Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Balužinský (82. Gurský), Kotuľak, Koscelník, Solanič, Jura (72. Bľanda), Sališ, Krochta, Stachura

Nováčik zo Šiby privítal celok Gaboltova. Domáci sa opäť spoliehali na obranu, ktorá neinkasovala a jeden presný zásah Tkáča rozhodol o troch bodoch.

TJ Poľana Šiba – TJ Busov Gaboltov 1:0 (0:0)

Gól: 48. Tkáč. Šiba: Ondavský – Martin Počurek, Adamčík, Rančík, Palša, Haniš, Kučeravý, Benka, Niščák (61. Kaščák), Tkáč (89. Janík), Marek Počurek. Gaboltov: Mašlej – Kačmár, Peter Javorský, Ščešňák, R. Javorský, Tarcala, Mikula (70. Klimek), Pavol Javorský, D. Javorský, Kažimír (82. Ondavský), Fornadeľ (57. Vasiľko)

Líder tabuľky Kľušov doposiaľ neprehral ani jeden zápas a aj v Uzovciach chcel bodovať. V 62. min. sa aj ujali vedenia, keď sa presadil kapitán Guliga. O desať minút z pokutového kopu vyrovnal Farkáš a víťazný gól domácich dal v 90. minúte Urban.

OFK Uzovce – OŠK Kľušov 2:1 (0:0)

Góly: 72. Farkaš (pen.), 90. Urban – 62. Guliga. Kľušov: Jánošík – Pillár, Gerčák, Jurč, Marek Novák, Martin Novák, Niščák (90. Čech), Didik, Mika (82. Čech-Špirek), Guliga, Vaľko

Z programu 7. kola: Gaboltov – Chmiňany, Kľušov – Dlhá Lúka, Šarišské Michaľany – Šiba, Malcov – Malý Šariš, Gerlachov – Veľký Šariš, Záhradné – Beloveža.