Tentoraz sa Partizán potlesku nedočkal

Francúz L. Gagnon vyrovnával na 1:1.
Francúz L. Gagnon vyrovnával na 1:1. (Autor: Peter Cingeľ)
Sportnet|16. sep 2014 o 00:00

Víťazstva na domácom trávniku i herný prejav boli atribútmi Partizána Bardejov v 2. futbalovej lige.

Solídny vstup do súťažného ročníka, víťazstva na domácom trávniku i herný prejav boli atribútmi Partizána Bardejov v 2. futbalovej lige. Domáci fanúšikovia to vedeli oceniť, no po stretnutí 8. kola s Rimavskou Sobotou (1:1) okolo 500 divákov len krútilo hlavami nad ľahkovážnosťou väčšiny hráčov v červených dresoch. Ako tím sklamali!

BARDEJOV. Aj keď sa na mokrom trávniku pustili do súpera v dobrom tempe, nevyužité šance neveštili nič dobré.

Po dvoch prihrávkach od J. Zápotoku z tímového sebavedomia poriadne ukrojil legionár Gagnon, dvakrát netrafil bránu.

Aj keď sa tejto dvojici podarilo dať vedúci gól, po polhodine prišli o niekoľko lôpt, postupne prenechali stred ihriska súperovi a niektorým viditeľne ubúdali sily či obetavosť.

Na hrote málo výrazného Guľu nahradil Gruca, no ani on sa nepresadil, šikovní hostia nechávalili v postavení mimo hry.

Po hodine odišli

Soboťania boli trpezliví a keď vycítili, že domáci sa boja o výsledok, sú málo aktívni, odštartovali tlak na bránu Šarišanov. Vyrovnanie na kopačke mal Lupták i Hladík, získali niekoľko štandardiek.

V 80. min. mohol upokojiť domácich J. Zápotoka, no jeho strelu brankár zneškodnil. Keď domáce piliere podcenili center Popoviča, Hladík zblízka pohodlne hlavičkou vyrovnával.

Znenazdajky sa v predĺžení naskytla príležitosť za tri body, no J. Zápotoka si neporadil s brankárom.

Hlasy trénerov

Rastslav Kica, Bardejov: „Som sklamaný z výkonu v 2. polčase. Prvý bol v našej réžii a mohli sme vyhrávať rozdielom minimálne troch gólov. Postupne sme odchádzali a nechávali priestor súperovi. Ožili aj vďaka nám a dali gól. Zápas nebol o penalte, mal skončiť iným spôsobom.“

Gergely Geri, Rimavská Sobota: „Vedeli sme, kde je najväčšia sila domácich, a tak sme sa aj pripravili. Hráči sa snažili dodržať taktické pokyny až do bodky a trošku odvážnejšou hrou v 2. polčase sa dopracovali k bodu. Chlapci veria, že to, čo robíme, je na správnej ceste. V koncovke sa domáci vrhli do útoku, pred pokutovým kopom nebola chyba našich hráčov, tam zaúradovali rozhodcovia.“