Spišiaci odstrelili Šarišanov z čela tabuľky

Brankár Andreanin. Doma je nepriestrelný.
Brankár Andreanin. Doma je nepriestrelný. (Autor: tasr)
Sportnet|30. sep 2014 o 00:00

Minulý týždeň odohrali prvoligoví hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov dve stretnutia.

Po výhre doma nad Senicou 5:0, v piatok ich s prvou prehrou poslala domov Spišská Nová Ves, na ľade ktorej líder tabuľky neuspel po výsledku 3:2, keď prepadol v streleckej aktivite. Do čela tabuľky sa po 6. kole posunula Detva s rovnakým počtom bodov ako druhý Bardejov.

BARDEJOV. V stretnutí 5. kola doma so Senicou to bol súboj brankárov, no aj prehliadka mnohých chýb či nepremenených šancí Bardejovčanov.

Aj keď kapitán mužstva Takáč dal už v závere 3. minúty vedúci gól a o 10 minút Prokop zvýšil, potom prišli dlhé minúty, pri ktorých mužstvo podržal brankár Andreanin.

Keď hostia nevyužili presilovku o dvoch, Hruška to najprv namieril do konštrukcie, no predsa len Prokop upokojil na 3:0. Mohol dosiahnuť hetrik, no nájazd nezvládol.

Prehra o gól

Po nedohranom zápase v príprave o Spišský pohár, tentoraz domáci príkladne bojovali a líder tabuľky prvýkrát z ľadu odchádzal s prehrou.

Aj keď zverenci trénera Kohutiara začali v dobrom tempe, mali prevahu, jeden gól Segľu v 10. minúte nestačil. Domáci brankár Gavalier sa blysol, podobne ako Vaic, ten vyrovnal stav tretiny.

Po prestávke sa hra ešte viac vyostrila v osobných súbojoch, domáci išli do vedenia a Vaic po bitke i narazení Takáča skončil.

V záverečnej časti boli šance na oboch stranách, hostia v koncovke nevyužili presilovku, na nešťastie, pri hre bez brankára v snahe vyrovnať inkasovali gól na 3:1.

Baláž minútu pred koncom dal kontaktný gól, no desaťsekundová hra bez Andreanina nestačila na predlženie.

V oboch zápasoch hráči vyprodukovali nečakané množstvo individuálnych chýb, trénera i hráčov čaká nie ľahká úloha.

Potvrdil to aj strelec dvoch gólov proti Senici Juraj Prokop: „V niektorých chvíľach mali lepší pohyb ako my. Mojej formácii sa konečne darilo dať góly, či už mne, Segľovi a Saliji išiel sám na bránu. Na nás sa každý chce vytiahnuť, no aj dnes sme v obrane robili veľa chýb, brankár Andreanin nás podržal.“

Aj Matúš Andreanin si posťažoval na hru spoluhráčov, no čisté konto doma ho potešilo: „Bolo ťažké ubrániť nulu, keď mužstvo v priebehu zápasu poľaví. V Spiši na konci pri presilovke sme mali puk pod kontrolou, tréner mi dal pokyn na striedačku, no hráči to nezvládli a bolo rozhodnuté.“

5. kolo: Bardejov – Senica 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Góly: Prokop 2, Takáč, Segľa, Markuš.

Ďalšie výsledky: Trnava – Pov. Bystrica 8:1, Michalovce – Prievidza 8:5, SR 18 – Sp. Nová Ves 5:1, Detva – Topoľčany 8:2, Prešov – Liptovský Mikuláš 2:0.

6. kolo: Spišská Nová Ves – Bardejov 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: Vaic, Krempaský, Findura – Segľa, Baláž.

HC 46: Andreanin – Oravec, Segľa, Vaško, Hopkovič, Hruška, Baláž, Cútt, Hričina, Prokop, Saliji, Šimčák, Sabol, Devečka, Gajdoš, Slimák, Takáč, Kohutiar.

Ďalšie výsledky: Senica – Detva 3:6, Trnava – Michalovce 0:1, Lip. Mikuláš – Pov. Bystrica 6:1, Prievidza SR 18 6:2, Topoľčany – Prešov 2:3 pp.

V 7. kole v stredu 1. 10. hrá Bardejov s Prievidzou, v piatok 3. 10. nestúpi v Trnave.