Tholt: Proti Prievidzi sme hrali o triedu lepší volejbal

Sportnet|30. sep 2014 o 00:00

Hoci diváci pod Duklou boli svedkami zaujímavého volejbalu, spokojnejší mohli byť predsa len priaznivci hostí.

Prievidza vyhrala vo Svidníku 3:1 aj vďaka osemnástim esám.

SVIDNÍK. Slávia Svidník privítala v druhom domácom vystúpení v tejto sezóne na svojej palubovke VK Prievidza a minuloročný nováčik potvrdil, že v aktuálnom súťažnom ročníku bude kvalitou patriť k tomu lepšiemu, čo naša extraliga ponúka.

Od úvodu boli diváci svedkami vyrovnaného zápasu. Hostia síce viedli 18:22, ale Svidníčania nedarovali kožu lacno, pretože vyrovnali na 22:22 a súper si vydýchol až po piatom setbale.

Druhý set kopíroval vyrovnaným priebehom prvé dejstvo. Hoci v jeho priebehu viedli obidva tímy aj o tri lopty (13:10, 13:16), do koncovky vstupovali za stavu 20:20 a v tomto prípade sa darilo viac domácim, ktorí využili hneď prvú možnosť vyrovnať.

Napriek tomu, že hostia v treťom sete vytiahli skóre na 12:18, Svidníčania nezložili zbrane a postupne stiahli na 20:21, ale súper im už viac priestoru na drámu nedal.

Rovnaký priebeh mal aj štvrtý set, keď Prievidza vyhrávala 13:21 a prvý mečbal mala za stavu 15:24. Na podanie sa však postavil Mikula a aj vďaka trom esám vrátil zápasu náboj, no na zvrat to nestačilo.

„Musím povedať, že v porovnaní s prvými dvoma kolami sme hrali o triedu lepší volejbal. Myslím si, že sme mohli siahnuť aj po lepšom výsledku, no v dôležitých chvíľach sme urobili chyby, kým súper individuálnymi výkonmi, predovšetkým na podaní, naklonil misky váh na svoju stranu,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Tholt.

Ako doma

Aj tréner hostí Roman Kašša ocenil výkon súpera a atmosféru v športovej hale, preto si víťazstvo cenil o to viac, že sa nerodilo ľahko.

Ako sa nakoniec ukázalo, jedným z kľúčových faktorov duelu bol servis, keď Prievidžania získali priamo z podania 18 bodov, pričom len dvojica Pinerua – Paez nastrieľala 13 es.

Kým domáci sú vo fáze, kedy do tímu zapracovávajú mladých hráčov, hostia sa môžu spoľahnúť na viaceré skúsené individuality.

V zostave Prievidze najviac rezonovalo meno blokára Radoslava Száraza, ktorý vo Svidníku odohral tri sezóny.

„Hoci z minuloročného kádra odišli viacerí hráči, do Svidníka som sa veľmi tešil a cítil som sa tu ako doma. Fanúšikovia boli ako vždy skvelí a prijali ma aj napriek tomu, že som nastúpil v drese súpera. Čo sa priebehu stretnutia týka, musím pochváliť domácich chlapcov, ktorí sa nebáli riskovať a hrali odvážne. Myslím si, že v konečnom účtovaní nakoniec rozhodli v náš prospech skúsenosti a lepší servis. V Prievidzi som spokojný, ale potrebujeme sa ešte zohrať, lebo aj u nás prišli do tímu noví hráči. Stále je však iba začiatok sezóny a verím, že s každým tréningom či zápasom sa budeme zlepšovať,“ uviedol R. Száraz.

Domov»Sportnet na východe»Tholt: Proti Prievidzi sme hrali o triedu lepší volejbal