Hádzanársky šláger na Považí rozhodli Šarišania

Sportnet|3. okt 2014 o 00:00

V šlágri 7. kola extraligy hádzanárov sa stretol druhý MŠK Považská Bystrica s úradujúcim majstrom.

V šlágri 7. kola extraligy hádzanárov sa stretol aktuálne druhý MŠK Považská Bystrica s úradujúcim majstrom Tatranom Prešov.

POVAŽSKÁ BYSTRICA/PREŠOV. Zápas v búrlivom prostredí skončil napokon presvedčivou výhrou Prešovčanov, no prvý polčas priniesol vyrovnanú hádzanú. Prešovčania opäť nenastúpili v optimálnom zložení.

K dlhodobejším maródom Verkičovi, Furlanovi a Čípovi pribudol ešte pred odchodom na Považie nemocný brankár Krupa. Radčenko hral iba so sebazaprením.

Prešov v prvom polčase zlyhal predovšetkým v obrane. Brankári mali iba dva úspešné zákroky, čím sa domáci držali nad hladinou a s podporou hektického publika držali do prestávky pomerne vyrovnané skóre.

Po prestávke sa však obraz hry už výrazne zmenil. Prešovská obrana si už zastala svoju robotu ako v predošlých zápasoch a hneď sa to premietlo do skóre. Za ňou sa rozchytal skúsený Kolpak, ktorý k piatom úspešným zákrokom na začiatku pridal aj zneškodnenú sedmičku.

Keďže Prešovčanom sa darilo aj strelecky, ich náskok postupne narastal a napokon zvíťazili podľa očakávania presvedčivým rezultátom.

Kapitán Tatrana Michal Kopčo: „Ťažko vysvetliť to zlyhanie v prvom polčase v obrane. Na zápas sme boli dobre pripravení aj motivovaní. Niektorí hráči súpera nás ale na začiatku trochu prekvapili, inkasovali sme dosť lacných gólov. Zohratosť domácich sa prejavovala hlavne v hre cez pivota. Nám zase citeľne chýbali zranení hráči. Cez prestávku sme si ale v kabíne povedali, že musíme skóre obrátiť k lepšiemu a hrou i výsledkom si dvihnúť sebavedomie pred sobotňajším zápasom v Osijeku. Zápas na Považí sme napokon dotiahli do úspešnej koncovky a veríme, že aj v Chorvátsku sa nám to podarí tak, aby sme na víťaznej vlne šli aj naďalej.“

Po stretnutí v Považskej Bystrici výprava prešovských hádzanárov pokračovala v ceste do Chorvátska. Zajtra o 19 hodine nastúpi slovenský hádzanársky šampión v Osijeku proti chorvátskeho vicemajstrovi RK Nexe Našice.

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 34:41 (22:23)

Najviac gólov za domácich: Vallo 8/1, J. Kozák 6/4, Dyba 5. Zostava a góly Prešova: M. Kolpak, Vernarský - Rábek 8, Kopčo 5, Hrstka 1, Krok 2, Kristopans 7, Sadovyi 1, Radčenko 2, L. Urban 4, Pekár, T. Urban 1, Antl 3/1, Petro 7. Pokutové hody 6/5 - 1/1. Vylúčení 3:7. Rozhodovali: Brunovský a Čanda. Divákov: 750.