Konečne sa presadili Gruca a Gagnon

Otvoril skóre. V druhom polčase sa gólovo ozval Gruca (vpravo).
Otvoril skóre. V druhom polčase sa gólovo ozval Gruca (vpravo). (Autor: pc)
Sportnet|7. okt 2014 o 00:00

V 11.kole druhej futbalovej ligy si Partizán Bardejov k dvom prehrám a trom remízam pripísal šiestu výhru.

Na trávniku košickej Lokomotívy vyhral rozdielom triedy 3:0 a v tabuľke mu patrí tretie miesto za dvadsať bodov, keď líder z Michaloviec ma dvadsaťosem. Príťažlivý duel sa rysuje v 4.kole o Slovenský pohár, Bardejov doma privíta prvoligovú Banskú Bystricu a hrá sa na jeden zápas.

BARDEJOV. V domove železničiarov sa tentoraz prekvapenie nekonalo a 200 divákov videlo kompaktný výkon jedného z favoritov súťaže.

Hostia umne zahrali prvý polčas, za Grohoľa nastúpil Stachura a J. Zápotoku vystriedal francúzsky legionár Gagnon.

Možno to pomohlo hre po prestávke. Konečne sa gólovo presadil Poliak Gruca, keď dve minúty po polčase dostal svoj tím do zaslúženého vedenia. Nelenil ani jeho spoločník na hrote Gagnon a bolo 0:2.

Aj keď sa hralo bez žltých kariet, v osobných súbojoch to iskrilo, no Šarišania dominovali aj v technickej zdatnosti.

V koncovke domáca Lokomotíve nemala nielen paru, čoho výsledkom bol faul a červená karta domáceho hráča. Pokutový kop Palša premenil na jednoznačný výsledok.

„Nebol to ľahký zápas. Hráči Lokomotívy poctivo dreli, nič nám nedarovali. Našťastie, po prvom góle sme sa upokojili,“ uviedol kapitán Bardejovčanov Vladislav Palša.

V 12. kole v piatok 10. októbra hrá mužstvo Bardejova v Moldave nad Bodvou.

Lokomotíva Košice – Bardejov 0:3 (0:0)

Góly: 47. Gruca, 66. Gagnon, 86. Palša. ČK: 86. Cmarko.

Partizán: Molčan – Berecký, Palša, Staš, Kica, Revák, J. Zápotoka (23. Gagnon), Gruca, L. Zápotoka, Grohoľ (35. Stachura), Kolibab (89. Guľa).

Ďalšie výsledky: Moldava n/B – Prešov 1:1, Zvolen – Lip. Mikuláš 1:0, D. Kubín – Michalovce 1:2, Trebišov – Rim. Sobota 1:1, Poprad – MFK Košice B