V Prešove budú počas víkendu volejbalové šlágre

Sportnet|16. okt 2014 o 00:00

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sú v laufe. Potvrdili to aj v zápase v Myjave.

Volejbalisti VK Mirad PU Prešov sú v laufe. Potvrdili to aj v zápase v Myjave, keď z 0:2 otočili na 3:2.

PREŠOV. V tomto súboji zahviezdil Prešovčan Martin Sopko st., ktorý ukázal svoju kvalitu - zaznamenal 24 bodov a dal 10 es.

Najmä vďaka jeho parádnemu výkonu otočili Šarišania vývoj súboja vo svoj prospech a tešili sa z cennej výhry. Myjavčania v úvode zápasu zaskočili vysokoškolákov dobrým podaním, pridali aj vlastné chyby.

K tomu nám tréner prešovských extraligistov Ľuboslav Šalata povedal: „Celý týždeň sme sa pripravovali na to, že domáci na nás vyrukujú s dobrým servisom a tlakom na servise. Zo začiatku sme sa s tým nevedeli vysporiadať, veľmi dobre podávali a my sme mali problém s prihrávkou. Domácim v prvom sete vyšlo všetko, na čo siahli. Postupne sme sa však dostávali do zápasu, v druhom sete to bolo z našej strany už lepšie. Až v treťom sete sa nám začalo dariť, išli sme krok po kroku, jednu veľmi dôležitú pasáž na podaní urobil Martin Sopko a set sme získali pre seba. Misky váh sme naklonili na našu stranu a aj v ďalších setoch to bolo v rukách Martina Sopka. Servisom získaval dôležité body a potiahol tím k úspechu, svojím výkonom strhol celé družstvo. V tajbrejku sme jednoznačne dominovali. K zvratu v stretnutí prispeli aj striedajúci hráči Macko a Drobňák.“

Prídu Prievidza a Komárno

Počas víkendu sa budú hrať zápasy siedmeho a ôsmeho extraligového kola.

Prešovskí priaznivci sa môžu tešiť na volejbalové šlágre - v sobotu (17. h) sa VK Mirad PU stretne s Prievidzou a v nedeľu (16. h) s Komárnom.

Výhra Prešovčanov v Myjave je dobrou pozvánkou pre jeho fanúšikov na tieto nesporne atraktívne zápasy.

„Aj pre psychiku hráčov je to veľmi povzbudzujúce,“ podčiarkol Ľ. Šalata. „Tento zápas nás dobre naštartoval pred víkendovými šlágrami. Verím, že do hľadiska pritiahnu veľký počet divákov, ktorí budú hráčov hnať za úspešnými výsledkami. Prievidza má značnú kvalitu aj ambície, v jej tíme sú traja Venezuelčania, dvaja slovenskí reprezentanti, libero Kubš a smečiar Vlk, prišiel tam výborný blokár Száraz. Veľmi dôležitým atribútom pre úspech bude to, ktoré družstvo lepšie zvládne servis, ako sa vysporiada s náročnosťou tohto zápasu. Bude to súboj stratégií a servisov. Verím, že sa nám podarí eliminovať kľúčových hráčov súpera, hlavne Pineruu, ktorý je tam rozhodujúcim článkom. Samozrejme v naštartovanom trende chceme pokračovať.“

V nedeľu (16. h) sa v prešovskej univerzitnej hale predstaví Komárno, ktoré takisto ešte v súťaži neprehralo a vedie ho skúsený a Prešovčanom dobre známy tréner Daniel Oravec.

„Komárno je ďalším adeptom na popredné umiestnenie,“ poznamenal Ľ. Šalata.

„Je tam osem hráčov z bývalého VKP Bratislava, Patúc a Hollý sa vrátili zo zahraničia, družstvo je veľmi dobre parametrovo poskladané. Očakávam atraktívny volejbal. My do oboch zápasov pôjdeme s tým, že ich chceme vyhrať,“ zdôraznil tréner prešovských extraligistov.