Futsalisti Prešova sú zatiaľ suverénni

Kanonier. R. Beliš sa presadil štyrmi gólmi.
Kanonier. R. Beliš sa presadil štyrmi gólmi. (Autor: fkprešov)
Sportnet|16. okt 2014 o 00:00

V doterajších troch vystúpeniach nestratili ani bod a imponuje ich strelecká produkcia.

Extraligoví futsalisti FK Prešov idú na začiatku tohto súťažného ročníka ako píla. V priemere to vychádza na deväť nastrieľaných gólov na zápas. V tomto ukazovateli vysoko prevyšujú ostatných rivalov. Hoci na druhej strane si treba všimnúť i to, že v defenzíve majú stále okienka a niektorí rivali inkasovali menej gólov.

PREŠOV. Šarišania si poradili naposledy v Leviciach s domácim tímom, pred ktorým mali trošku aj rešpekt.

Kormidelník Richard Bačo na otázku, či pozorne stráži, aby zverencom nenarástli nosy dohora, s úsmevom dodal, že sa neobáva žiadnej pýchy, lebo všetci sa držia na zemi.

Isté je, že východniari sú na čele nekompletnej tabuľky, čo predtým nebolo. Predošlé dva zápasy vonku zvládli, ale až najbližšie prejdú previerkou, lebo sa predstavia na pôde Pineroly v Bratislave.

Lenže s istým sebavedomím a tým, že sú podkutí dobrými výsledkami, by nemuseli byť bez šance ani v hlavnom meste.

I keď proti Prešovčanom bude fakt, že Pinerola naposledy zlyhala v Žiline a tak sa bude chcieť revanšovať.

V uplynulom vystúpení v Leviciach hostitelia zaostali hlavne kondične. Možno mali horšiu letnú prípravu a to hostia dokonale využili.

Pritom v minulej sezóne Futsal Team poriadne potrápil Prešovčanov v lige aj v Slovenskom pohári, pričom zakaždým stavil aj na agresívny prejav a vybičované emócie. Aj preto sa taktická príprava FK uberala tým smerom, ako eliminovať dôraz a nasadenie rivala.

„Búrlivé prostredie spravidla pomáhalo konkurentovi, ale na naše prekvapenie domáci hrali slušne a tiež publikum bolo férové. Našťastie Levičanom vyšli len úvody oboch polčasov, keď nás dostali pod tlak a aj skórovali, ale potom sme kondične boli jasne vpredu, vypracovali sme si rad gólových možností a celkove sme kontrolovali hru. Zaslúžene sme ich sfúkli z hracej plochy a gólový pomer adekvátne odrážal dianie, pomer síl,“ uviedol tréner víťazného celku.

Iba vstupy nezvládli

Nie je bez zaujímavosti, že Prešov, ktorý pricestoval tesne pred začiatkom súboja, sa nestačil ani poriadne poobzerať a už prehrával v tretej minúte 0:2.

„Začiatok sme nezachytili, dostali sme sa do tlaku, ale rýchle sme sa otriasli, vyrovnali sme počas ďalších troch minút a získali ešte do prestávky dvojgólový náskok.“

Po zmene strán zase domáci vystrčili rožky, znížili na rozdiel gólu, lenže potom Prešov dupol na plyn, zvýšil svoj náskok. Levičania stiahli brankára, odhodlali sa k power play, no doplatili na to vyššou porážkou.

Strelecky sa blysol Rudolf Beliš, ktorý dal štyri góly, pričom cez týždeň netrénoval, lebo bol na turnaji v malom futbale v Česku. Lenže svoju kanoniersku česť si zachoval a momentálne je dokonca na čele strelcov celej súťaže.

Výhodou bolo, že káder bol až na zraneného Harčára kompletný a kouč mal poruke dve štvorky.

Práve to, že vonku cestuje viac hráčov než v minulom ročníku, spôsobuje, že FK je rovnako silný doma aj na ihriskách súperov.

„Prirodzene, musíme ešte popracovať na tom, aby sme neotvárali zadné dvierka pri celkovej útočnej snahe. Pokiaľ však dokážeme rivala prestrieľať, tak to až tak nemrzí, iné to bude pri vyrovnanejšom priebehu. Myslím si, že naše výkony sú odrazom toho, že partia sa zohrala, silu zvýšili nové hráči z Košíc a máme stále dosť chlapcov na zápasoch. To je podstatný rozdiel oproti situácii, ktorá bola v minulom ročníku, kde sme neboli takí úspešní v cudzom prostredí,“ pripomenul R. Bačo.

Hoci by bol rád, keby sa trénovalo častejšie než dva razy do týždňa, predsa ťaží aj z toho, že zverenci sa venujú aj veľkému futbalu a tak by väčší počet tréningov nesplnil účel.

Levice - FK Prešov 4:9 (2:4), góly hostí: R. Beliš 4, Serbin, Kuhajdík, Biľ, Mihok, Hernández.