Streda, 18. október, 2017 | Meniny má Lukáš

Valancová dala štyri góly za deväť minút

V sobotu vycestovali futbalistky Partizána Bardejov do Bratislavy, kde ich čakala domáca Dúbravka.

Pre ženy to bola najdlhšia cesta za majstrovským zápasom doposiaľ. Pred týždňom sa v domácom prostredí stretli s iným tímom z Bratislavy – so Slovanom remizovali ženy i juniorky 0:0.

BARDEJOV. V siedmom kole boli od úvodu aktívnejšie hosťujúce hráčky, no domáce futbalistky mnohé situácie riešili faulmi, čo rozhodca toleroval. Aj preto mali partizánky problém dostať sa do gólových šancí. Až po polhodine sa favorit stretnutia radoval z prvého gólu, keď sa presadila Rosoľanková.

Po polčase musela striedať brankárka Kuľková, ktorá si privodila zranenie. Do brány išla Chládeková, ktorá v prvom polčase bola v útoku. Po hodine hry pridala druhý gól striedajúca Šurnovská a to dodalo hostkám pokoj na kopačky. V 64. minúte sa na ihrisko dostala Sobeková, pre ktorú to bola prvoligová premiéra.

Táto hráčka patrila v minulom ročníku k oporám, no teraz je v Bratislave na vysokej škole. K tímu sa pripojila na tento zápas. V 78. minúte mladá reprezentantka pridala svoj druhý gól a spečatila tak výhru Bardejova. Po stretnutí bol hlavný tréner žien J. Matej st. rozčarovaný z výkonu rozhodcu.

FK Dúbravka Bratislava – Partizán Bardejov 0:3 (0:1). Góly: 29. Rosoľanková, 59. a 78. Šurnovská. Zostava Bardejova: Kuľková (46. Šurnovská – 84. Kleinová), Semhricová, Rosoľanková, Polláková, Čekanová (64. Sobeková), Fedorková, Berežná, Bochinová, Roháčová, Mikolajová, Chládeková.

Juniorky neprehrali ani piaty ligový zápas a Dúbravku deklasovali vysoko 13:0. V zápase Bardejovčanky nemali problémy a so súperkami si robili, čo chceli. Za zmienku stojí výkon Valancovej. V 60. minúte vystriedala Iľkovú a od 70. do 79. minúty zaznamenala štyri góly. Partizánky v piatich stretnutiach inkasovali iba jeden gól. Najbližšie sa oba celky predstavia až 30.10.2014, stretnú sa so Šaľou.

FK Dúbravka Bratislava – Partizán Bardejov 0:13 (0:5). Góly: 17. a 31. Iľková, 20. a 26. Mazurová, 39. a 46. Gmitterová, 58. Galarovičová, 70., 73., 75. a 79. Valancová, 76. Bosáková, 80. Kubová. Zostava Bardejova: Mochnacká – Kubová, Čerkalová, Gmitterová, Mazurová, Iľková (60. Valancová), Galarovičová, Vataščáková (48. Bosáková), Jančuvová, Cingeľová, Vajdová

Žiačky Bardejov A svoj zápas odložili pre reprezentačné povinnosti. Béčko prehralo v Spišskej Novej Vsi 1:8.

V reprezentácii do 17 rokov, ktorá od 22.10. do 27.10.2014 bude v Slovinsku bojovať o postup do ďalšej fázy kvalifikácie o postup na záverečný turnaj ME 2015 na Islande, sa predstaví až šesť futbalistiek z klubu Partizán Bardejov. Nominované sú: V. Polláková, M. Mikolajová, M. Šurnovská, V. Galarovičová, A. Roháčová a T. Bochinová.