Malcov sa predral na špicu

Sportnet|21. okt 2014 o 00:00

Jedenástym kolom cez víkend pokračovala piata futbalová liga, skupina Šarišská.

BARDEJOV. Až v troch dueloch na seba narazili mužstvá z okresu Bardejov. Malcov sa po tomto kole dostal na čelo ligy.

Dlhá Lúka sa v Gaboltove ujala vedenia v ôsmej minúte a prvý polčas aj kontrolovala hru, no v druhom polčase domáci Kendra strelil dva góly a otočil priebeh duelu. Víťazný gól strelil v 81. minúte. Oba celky sa nachádzajú v druhej časti tabuľky.

TJ Busov Gaboltov – TJ Slovan Dlhá Lúka 2:1 (0:1)

Góly: 47., 81. Kendra – 8. Zbreha.

Gaboltov: Mašlej – Klimek (65. Mikula), Kerbčár, Peter Javorský, Ščešňák. R. Javorský, Tarcala, D. Javorský, Kažimír (74. Vasiľko), Kendra (88. Slimák), Pavol Javorský.

Dlhá Lúka: Pilát – Bučko, Mizerák (75. Havran), Jakubašek, Kožarik, P. Šimco, Surgent (55. B. Šimco), Kamidra, Druga, Jurčišin, Zbreha (52. Hopko).

Futbalisti Malcova sa v prípade víťazstva mohli ocitnúť na líderskej pozícii. Hosťom úvod sezóny vyšiel, no v posledných stretnutiach sa na ihrisku poriadne trápia. V tomto stretnutí domáci potvrdili úlohu favorita a vyhrali pohodlne o tri góly. Čistým hetrikom sa prezentoval Stachura, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v Kľušove.

TJ Javorina Malcov - OŠK Kľušov 4:1 (1:0)

Góly: 45., 58., 70. Stachura, 86. Sališ – 84. Vaľko.

Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Gurský (81. Balužinský), Kotuľak, Solanič, Koscelník, Sališ (87. Bocko), Jura (73. Bľanda), Krochta, Stachura.

Kľušov: Jánošík – P. Pillár, Gerčák, Varga, Dutko Novák, Didik, Ničšák, S. Pillár, Guliga, Vaľko.

Predposledný Gerlachov nedokázal zvíťaziť ani v zápase jedenásteho kola. Uzovce vychádzali zo zabezpečenej obrany, čo na domácich stačilo. Gerlachovčania strelili ešte len deväť gólov.

FK Gerlachov – OFK Uzovce 0:0 (0:0). Zostava Gerlachova: Lukáč – Dorin, Motýľ, Kaščák, Mihalov, Kundra, P. Pavúk, Piter Bučko, M. Pavúk, Škvarla, Ševcov (65. Horbaj).

Domáca Beloveža chcela proti nováčikovi bodovať naplno. V dvanástej minúte sa vedenia ujali hostia, o šesť minút neskôr vyrovnal Peregrim. Po polčase pridal druhý gól, no rozhodovalo sa až v závere. Poľana sa snažila vyrovnať, v závere vrhla sily do útoku, čo využili hostitelia a štyri minútky pred záverom strelili tretí gól. Šiba klesla už na jedenástu priečku.

TJ Beloveža – TJ Poľana Šiba 3:1 (1:1)

Góly: 18., 48. Peregrim, 86. Pavúk – 12. Rančík.

Beloveža: Sobek – Dzivý, Ščasný, Hudák, Gallik, Pavúk, Soušek, Buchala (84. Salasovič), Vasiliak, Peregrim, Zajac (89. Šoltys).

Šiba: Ondavský – Rančík, Palša, Adamčík, Kučeravý, Benka (66. Kravčík), Kačšák, Banas, Počurek, Tkáč, Ničšák (80. Janík).

V dvanástom kole privíta Gaboltov celok Šarišských Michalian, Dlhá Lúka bude hostiť Malý Šariš. Šiba privíta Veľký Šariš a Kľušov si zmeria sily s Gerlachovom. Malcov sa predstaví v Demjate a Beloveža v Chmiňanoch.