Hokejisti doma nehrali, v Detve zvíťazili

Sportnet|21. okt 2014 o 00:00

Bemaco HC 46 Bardejov sa minulú stredu nedočkal súpera, mužstvo z Považskej Bystrice nepricestovalo.

BARDEJOV. Prvoligová súťaž hokejistov vstúpila do druhej štvrtiny zápasov.

Namiesto majstrovského zápasu s P. Bystricou to bol len tréning, zdá sa, že prospešný pred šlágrom kola v Detve.

Manažér HC 46 Andrej Gmitter na okraj toho povedal: „Pravidlá súťaže hovoria o kontumačnom výsledku 5:0, no je možná aj dohrávka. My o to nemáme záujem, nakoľko náš program na štadióne je vyťažený. Myslím si, že ani súperovi sa neoplatí uhradiť ešte jednu cestu, radšej zaplatí pokutu.“

Trojgólový Vaško

V stretnutí 12. kola si Šarišania poradili na ľade lídra tabuľky, v Detve vyhrali 4:1 a vrátili sa na prvé miesto. Súper sériu bez prehry ťahal už osem zápasov.

Šarišania po nepresvedčivých výkonoch chceli aspoň na diaľku povzbudiť svojich fanúšikov. Všetko odštartoval už v 6. min., ten trafil do konštrukcie domácej brány a vzápätí Vaško pri presilovke otvoril skóre.

Pomerne dosť sa vylučovalo, dokonca zverencov trénera Kohutiara bolo o jedného viac na ľade. Andreanin v bráne však mal svoj deň, dá sa povedať, že podržal mužstvo, aj keď domáci vyrovnali. Po bezgólovej druhej tretine sa presadila prvá formácia.

Neúnavný Baláž velil k dobrým kombináciam a keď domáci nevyužili presilovku, s prehľadom hrajúci Vaško po individuálnej akcii dostal mužstvo do vedenia na 2:1.

Kľúčových bolo záverečných päť minút, Andreanin nedovolil vyrovnať, a tak prišla akcia, po ktorej Cútt zvyšoval na 1:3 a výhru zabezpečil svojím tretím gólom Vaško minútu a pol pred sirénou.

V stredu sa na striedačkách predstavia dvaja tréneri, ktorí v minulej sezóne získali pre Bardejov prvoligový titul.

Trénerom Prešova je Ján Vodila a domáci kormidelník Branislav Kohutiar má takmer kompletný káder: „Všetci sú zdraví, hrá aj Cútt, ktorí na zlomenom palci má taký náprstok. No sú tu dlhodobí maródi O. Gmitter a Polaček. Hráči nám chýbajú v hodnoteniach jednotlivcov, dali sme málo gólov a to sa prejavilo v bodovacích tabuľkách. Rezervy sú v efektivite a v premieňaní šanci. Pracujeme na tom a aj zápas v Detve ukázal, že v niečom sme pokročili.“

Detva – Bardejov 1:4 (1:1, 0:0, 0:3). Góly: 17. Graham – 7., 48. 59. Vaško, 57. Cútt.