Po prehre s Prešovom prišlo gólové prebudenie

Sportnet|29. okt 2014 o 00:00

Bardejovskí hokejisti zvládli za týždeň v I. lige tri zápasy.

BARDEJOV. Šlágrom 13. kola 1. hokejovej ligy bolo šarišské derby, v ktorom Bemaco HC 46 Bardejov prehral HC Prešov 07 s.r.o. 1:2.

Už o dva dni, minulý piatok, Šarišania vyhrali v Liptovskom Mikuláši 6:3 a v nedeľu doma proti Topoľčanom 6:1

Na krajské derby prišlo okolo tisíc divákov, no tradičné oslavy po stretnutí sa nakoniec konali v podaní mužstva z krajského mesta.

Oba tímy sa spoliehajú na dobrú defenzívu, kde ústrednými postavami sú brankári, tentoraz domáci Andreanin inkasoval dva.

Hostia išli do vedenia 21 sek. pred koncom prvej tretiny, po prestávke domáci nevyužili presilovku, keď G. Saliji vyrovnával na 1:1. Rozhodnutie prišlo po naskočení vylúčeného hráča na ľad a nepozornosti domácich obrancov.

Záverečné tretiny

V Liptove domáci viedli 2:0 a brankára Šarišanov Palka striedal Andreanin. Strelecky sa presadili Baláž a Hričina, dali po dva góly. No rozhodnutie nastalo až v 55. min., keď v priebehu dvoch minút domáci inkasovali tri góly, sériu odštartoval kapitán Takáč.

Podobný scenár mal aj nedeľňajší duel s Topoľčanmi. Až v záverečnej časti štyrmi gólmi domáci rozleptali oslabnutého súpera. Dva góly a dve asistencie si pripísal G. Saliji. Nešťastne sa zranil T. Hričina, v nemocnici konštatovali prasknuté rebro a otras mozgu.

Kormidelník Bardejova Branislav Kohutiar chcel v týždni deväť bodov, čo sa nestalo, no v nedeľu večer bol spokojný.

„Z troch ťažkých zápasov v týždni ten s Prešovom bol nevydarený, aj keď sme mali dve tretiny zápasu na hokejkách. V L. Mikuláši sme boli ospalí a dostali sme dva góly. Dôležité bolo, že Andreanin chytil trestné strieľanie a vydržali oslabenie o dvoch. V tretej tretine sme rozhodli tromi gólmi. Dnes bol predpoklad, že prídu Topoľčany, príde ich málo a bude to ľahké. Opäť sme sa dve tretiny trápili v kombináciách, rozohrávke a málo sa strieľalo na bránu. Zlomili sme ich až v závere. Aj šesť bodov je dobrých.“

13. kolo: Bardejov – Prešov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 20. Tomčák 0:1, 23. G. Saliji 1:1, 34. Pavlovský 1:2. Vylúčenia 2/4, využitie 0/0. Rozhodovali: Mihaľov – Riš, Vyšný pred 820 divákmi.
Ďalšie výsledky: Michalovce . Topoľčany 8:0, SR 18 – Lipt. Mikuláš 2:1, Prievidza – Sp. Nová Ves 4:5, Senica – Trnava 2:4, Pov. Bystrica – Detva 1:2.

14. kolo: Liptovský Mikuláš – Bardejov 3:6 (12:1, 1:2, 0:3)
Góly: 3. Poliaček 1:0, 8. Piatka 2:0, 17. Baláž 2:1(presil.), 37. Cútt 2:2 (pr.), 37. Kuric 3:2, 38. Hričina 3:3, 55. Takáč 3:4, 56. Hričina 3:5, 56. Baláž 3:6. Vylúčenia 11:5, presilovky 0:2. Rozhodovali: Babeliak – Číž, Kollár pred 510 divákmi.
Ďalšie výsledky: Prešov – Detva 3:2, Sp. Nová Ves – Trnava 5:2, Topoľčany – SR 18 4:1, Senica – Michalovce 3:6, Pov. Bystrica – Prievidza 2:4.

15. kolo: Bardejov - Topoľčany 6:1 (2:0, 0:1, 4:0)
Góly: 2. S. Saliji 1:0, 19. Sabol 2:0, 24. Dobrý 2:1, 46. G. Saliji 3:1 (pr.), 46. Vaško 4:1, 47. Kohutiar 5:1, 55. G. Saliji 6:1. Vylúčenia 7/6. Kopecký (Topoľčany 5+DKZ) za zranenie Hričinu. Rozhodovali: Husár – Bodnár, Gavalier pred 550 divákmi.
Zostava HC 46: Andreanin – Cútt, Takáč, Baláž, Slimák, Vaško – Prokop, Gajdoš, Segľa, Hruška, S. Saliji – Sabol, Hričina, G. Saliji, Devečka, Hopkovič – Čimčák, Česelka, Kohutiar.
Ďalšie výsledky: Detva – Lipt. Mikuláš 4:3, SR 18 – Senica 1:7, Michalovce – Sp. Nová Ves 1:6, Trnava –

Prievidza 7:3, P. Bystrica – Prešov 3:2.

Hokejový týždeň: 16. kolo 29. 10. Senica – Bardejov. 17. kolo v piatok 31. 10. o 17.30. Bardejov – Sp. Nová Ves.