// f;

Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

V boji o prvé miesto Malcov prehral rozdielom triedy

Cez víkend mala piata futbalová liga na programe dvanáste kolo.

BARDEJOV. V skupine Šarišská má okres Bardejov siedmich zástupcov. V zápase druhého s prvým zvíťazila Demjata a tak Malcov stratil pozíciu lídra. Naďalej sa prepadáva Kľušov, tentokrát doma iba remizoval s Gerlachovom.

TJ Busov Gaboltov – OŠFK Šarišské Michaľany 1:1 (0:1)
Futbalisti Gaboltova sa nachádzajú v druhej časti tabuľky a v sobotu mali ideálnu príležitosť posunúť sa v tabuľke vyššie. V prvom polčase mali viac z hry hostia a pred prestávkou sa dostali do vedenia. Celý druhý polčas sa Gaboltov snažil zápas otočiť, no vo finálnej fáze sa im nedarilo, hostí podržal aj brankár. Vytúžený vyrovnávajúci gól napokon strelil v úplnom závere Kendra. Busov je v tabuľke desiaty.
Góly: 90. Kendra – 40. Král
Gaboltov: Mašlej – E. Kačmár (70. Klimek), Peter Javorský, Ščešňák. R. Javorský, Kažimír, D. Javorský, Kendra, L. Kačmár (83. Mikula), Pavol Javorský, Vasiľko (77. Tarcala)

TJ Slovan Dlhá Lúka – TJ Šľachtiteľ Malý Šariš 1:0
Dlhá Lúka neprežíva ideálnu sezónu, nachádzať sa na dne tabuľky by nechcel nikto. V zápase proti Malému Šarišu sa žiadalo bodovať naplno. Od úvodu boli domáci aktívnejší, zatlačili súpera pred vlastnou šestnástkou. V 28. min. sa do streleckej listiny zapísal uzdravený Kamidra. V ďalšom priebehu už gól nepadol a tak domáci získali dôležité tri body.
Gól: 28. Kamidra
Dlhá Lúka: Grobár – Bučko, Mizerák, Hopko, Kožarik, P. Šimco, Kamidra (72. B. Šimco), M. Jurčišin, Kukľa (84. R. Jurčišin), Druga, P. Jurčišin

TJ Poľana Šiba – FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 2:2 (1:1)
Nováčik zo Šiby hostil Veľký Šariš. Domáci sa ujali vedenia v 24. minúte, hostia odpovedali o tri minúty vyrovnávajúcim gólom. V druhom polčase v 75. minúte po premenenej penalte poslal Poľanu do vedenia Hovanec, no o štyri minúty bola nariadená penalta aj na opačnej strane a Bednár ju premenil. V stretnutí sa body delili.
Góly: 24. Kučeravý, 75. Hovanec (pen.) – 27. Kravec, 79. Bednár (pen.)
Šiba: Ondavský – M. Počurek, A. Počurek (46. Rančík), Palša, Kaščák, Benka, Kučeravý, Pavel, Novák (46. Kravčík), Banas, Hovanec

TJ OK Chmiňany – TJ Beloveža 4:2 (2:1)
Beloveža predvádza výkony ako na hojdačke. V Chmiňanoch však ťahala za kratší koniec. Aj keď sa v dvanástej minúte dostala do vedenia, po polhodine domáci vyrovnali z penalty a o tri minúty sa dostali do vedenia. V druhom dejstve si už domáci ustrážili výhru, no o zisku troch bodov rozhodli až v závere.
Góly: 30. Biľ (pen.), 33. Lesník, 47. a 90. Uličný – 12. Soušek, 80. Zajac
Beloveža: Sobek – Ščasný, Gallik, Peregrim, Pavúk, Soušek, Buchala (75. Lipták), Vasiliak, Zajac, Salasovič (46. Čegiň), Grohoľ

OŠK Kľušov – FK Gerlachov 0:0
Hráči Kľušova začali sezónu výborne a po niekoľkých kolách sa ocitli na špici. Postupne sa z tímu vytratila sebadôvera a klub začal body rozdávať všade naokolo. Naposledy to tak bolo v nedeľu, keď predposlednému Gerlachovu nedokázal streliť gól. Po bezgólovej remíze je Kľušov až ôsmy.
Kľušov: Jánošík – P. Pillár, Gerčák, Varga, Niščák Novák, S. Pillár, Mika, Vaľko, Guliga, Minčák
Gerlachov: Lukáč – Dorin, Ovčačík (79. P. Pavúk), Kaščák, Škvarla, Kundra, Mihalov, Piter Bučko, M. Pavúk, Horbaj, Carasec

FK Demjata – TJ Javorina Malcov 3:0 (2:0)
V šlágri kola líder tabuľky pricestoval do Demjaty. V prípade prehry by ho práve tento súper v tabuľke predbehol. Od úvodu však boli aktívnejší domáci, ktorí mali väčšiu chuť po víťazstve. Prvé dva góly strelili v priebehu jednej minúty, po prestávke na 3:0 zvýšili z penalty. V 59. min. po druhej žltej karte bol vylúčený hosťujúci Valkučák. Malcov je v tabuľke druhý.
Góly: 35. a 36. Kaperák, 57. Billý (pen.)
Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Gurský (46. Balužinský), Kotuľak, Solanič, Koscelník, Sališ, Jura (46. Bľanda), Krochta, Stachura (85. Sviatkovský)

Ďalší program
V trinástom kole Šarišské Michaľany privítajú Dlhú Lúku, Malcov sa stretne s Gaboltovom a Gerlachov privíta Demjatu. Kľušov vycestuje do Záhradného, Šiba do Malého Šariša a Beloveža bude hostiť Uzovce.