Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Bardejovčania v pohári neprekročili svoj tieň a vypadli

V kádri sa nedarí pripraviť útočníkov, ktorí by dokázali zúročiť snaženie mužstva.

Kubín proti Bardejovu. Východniari neuspeli.(Zdroj: PC)

Futbalisti Partizána Bardejov v 4. kole Slovenského pohára po prehre doma s Duklou Banská Bystrica v súťaži skončili a v majstrovskom zápase 14. kola druhej ligy neuspeli v Dolnom Kubíne. Obe stretnutia potvrdili, že v kádri sa nedarí pripraviť útočníkov, ktorí by dokázali zúročiť snaženie mužstva. Jeden gól v dvoch zápasoch nemôže priniesť lepšie výsledky.

BARDEJOV. Pohárový zápas s Banskou Bystricou nelákal divákov, súper nastúpil s druhým sledom hráčov prvoligového kádra a stačilo to na jednogólové víťazstvo.

Málo tvorivá hra domácich vyústila v prvej časti hry do chyby v zadných radoch po rohovom kope a po chybe brankára Molčana sa Dukla ľahko dostala do vedenia.

Aj keď po prestávke zvýšili úsilie, no slabšia individuálna technická vyspelosť i nedostatočná futbalová kvalita nepriniesla lepší výsledok.

Mladí domáci hráči výrazne zaostávali za rovesníkmi súperovho mužstva, v ktorom dominoval 18-ročný Polievka, najlepší na ihrisku, a dal poriadnu príučku našim.

Neuspeli ani v lige

Na trávniku predposledného mužstva druholigovej tabuľky na Orave sa po siedmich mesiacoch liečenia do brány Partizána postavil Čikoš-Pavličko.

Jeho zadné rady však vydržali len bezgólový polčas. V sérii žltých kariet po prestávke v poradí Grohoľ, Berecký, L. Zápotoka, v priebehu desiatich minút dokázali domáci dať gól. Po rohovom kope bol úspešný Bumbera, hlavičkou rozvlnil sieť Šarišanov.

Nevydarilo sa striedanie Pydu za Kolibabu, následnú chybu v zadných radoch po brejku využil Sani, bez prípravy napriahol a bolo 2:0.

Nádej vykresal Palša šesť minút pred koncom, z priameho kopu prekonal Trabalíka, no domáci striedaniami a prieťahmi dostali stretnutie do nečakane úspešného konca. V záverečnej časti mladí hráči Partizána nedokázali otočiť priebeh, chýbala im nielen futbalová zrelosť, no najmä umenie pobiť sa o lepší výsledok.

Bardejovský brankár Ján Čikoš-Pavličko sa po pol roku intenzívneho liečenia vysunutej platničky postavil do brány: „Návrat sa mi nevydaril. Mali sme šance, aby sme do polčasu išli do vedenia, lenže v koncovke sa trápime. Potom sme spravili chyby a prehrali. Po prestávke prvý gól dali domáci po dobre kopnutom rohu, nepokryli sme najvyššieho hráča a hlavou to trafil. Prišla nervozita z oboch strán, my sme tento výsledok chceli ponaháňať, domáci ustrážiť, samozrejme, že karty boli. Domáci hrali na brejky, po centri z pravej strany to trafil z voleja do odkrytej brány. My sme boli vzadu rozhodení a vpredu boli príležitosti, chýbalo nám šťastie.“

Bardejov – Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Gól: Wojnar. Návšteva 600 divákov. Do osemfinále postupuje Dukla.

Dolný Kubín – Bardejov 2:1 (0:0)
Góly: Bumbera, Sani – Palša. ŽK: Kolorédy, Laura - Revák, Grohoľ, Berecký, Palša. 300 divákov.
Partizán: Čikoš-Pavličko – Staš, Palša, Berecký, S. Kica, Stachura ( 79. Pavúk), L. Zápotoka, Grohoľ, Revák (74. Guľa), Gagnon, Kolibab ( 69. Pyda).

Ďalšie výsledky: Moldava nad Bodvou – Zvolen 1:1, Michalovce – Prešov 0:1, Poprad – Rimavská Sobota 2:1, Lok. Košice – Trebišov 5:0, Lipt. Mikuláš- Košice B 1:1.

Z programu 15. kola v sobotu 1.11. o 13.30: Bardejov – Michalovce.

Už si s Číňanmi tľapli? Šepká sa, že áno. U. S. Steel: Sú to fámy

Američania by vraj mali dostať 1,17 miliardy eur.

Severný obchvat Prešova na papieri existuje. Pozrite si projekt

Otázny je termín, peniaze, aj konečná podoba R4 pri meste.

Americký denník opäť písal o Spišskom Hrhove

The New York Times chválil prácu s Rómami.

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.