Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Bardejovčania v pohári neprekročili svoj tieň a vypadli

V kádri sa nedarí pripraviť útočníkov, ktorí by dokázali zúročiť snaženie mužstva.

Kubín proti Bardejovu. Východniari neuspeli.Kubín proti Bardejovu. Východniari neuspeli. (Zdroj: PC)

Futbalisti Partizána Bardejov v 4. kole Slovenského pohára po prehre doma s Duklou Banská Bystrica v súťaži skončili a v majstrovskom zápase 14. kola druhej ligy neuspeli v Dolnom Kubíne. Obe stretnutia potvrdili, že v kádri sa nedarí pripraviť útočníkov, ktorí by dokázali zúročiť snaženie mužstva. Jeden gól v dvoch zápasoch nemôže priniesť lepšie výsledky.

BARDEJOV. Pohárový zápas s Banskou Bystricou nelákal divákov, súper nastúpil s druhým sledom hráčov prvoligového kádra a stačilo to na jednogólové víťazstvo.

Málo tvorivá hra domácich vyústila v prvej časti hry do chyby v zadných radoch po rohovom kope a po chybe brankára Molčana sa Dukla ľahko dostala do vedenia.

Aj keď po prestávke zvýšili úsilie, no slabšia individuálna technická vyspelosť i nedostatočná futbalová kvalita nepriniesla lepší výsledok.

Mladí domáci hráči výrazne zaostávali za rovesníkmi súperovho mužstva, v ktorom dominoval 18-ročný Polievka, najlepší na ihrisku, a dal poriadnu príučku našim.

Neuspeli ani v lige

Na trávniku predposledného mužstva druholigovej tabuľky na Orave sa po siedmich mesiacoch liečenia do brány Partizána postavil Čikoš-Pavličko.

Jeho zadné rady však vydržali len bezgólový polčas. V sérii žltých kariet po prestávke v poradí Grohoľ, Berecký, L. Zápotoka, v priebehu desiatich minút dokázali domáci dať gól. Po rohovom kope bol úspešný Bumbera, hlavičkou rozvlnil sieť Šarišanov.

Nevydarilo sa striedanie Pydu za Kolibabu, následnú chybu v zadných radoch po brejku využil Sani, bez prípravy napriahol a bolo 2:0.

Nádej vykresal Palša šesť minút pred koncom, z priameho kopu prekonal Trabalíka, no domáci striedaniami a prieťahmi dostali stretnutie do nečakane úspešného konca. V záverečnej časti mladí hráči Partizána nedokázali otočiť priebeh, chýbala im nielen futbalová zrelosť, no najmä umenie pobiť sa o lepší výsledok.

Bardejovský brankár Ján Čikoš-Pavličko sa po pol roku intenzívneho liečenia vysunutej platničky postavil do brány: „Návrat sa mi nevydaril. Mali sme šance, aby sme do polčasu išli do vedenia, lenže v koncovke sa trápime. Potom sme spravili chyby a prehrali. Po prestávke prvý gól dali domáci po dobre kopnutom rohu, nepokryli sme najvyššieho hráča a hlavou to trafil. Prišla nervozita z oboch strán, my sme tento výsledok chceli ponaháňať, domáci ustrážiť, samozrejme, že karty boli. Domáci hrali na brejky, po centri z pravej strany to trafil z voleja do odkrytej brány. My sme boli vzadu rozhodení a vpredu boli príležitosti, chýbalo nám šťastie.“

Bardejov – Banská Bystrica 0:1 (0:1)
Gól: Wojnar. Návšteva 600 divákov. Do osemfinále postupuje Dukla.

Dolný Kubín – Bardejov 2:1 (0:0)
Góly: Bumbera, Sani – Palša. ŽK: Kolorédy, Laura - Revák, Grohoľ, Berecký, Palša. 300 divákov.
Partizán: Čikoš-Pavličko – Staš, Palša, Berecký, S. Kica, Stachura ( 79. Pavúk), L. Zápotoka, Grohoľ, Revák (74. Guľa), Gagnon, Kolibab ( 69. Pyda).

Ďalšie výsledky: Moldava nad Bodvou – Zvolen 1:1, Michalovce – Prešov 0:1, Poprad – Rimavská Sobota 2:1, Lok. Košice – Trebišov 5:0, Lipt. Mikuláš- Košice B 1:1.

Z programu 15. kola v sobotu 1.11. o 13.30: Bardejov – Michalovce.