Štvrtok, 19. október, 2017 | Meniny má Kristián

Svidník nakročil k prvej šestke

Slávia Svidník má za sebou úspešný víkend. Zverenci trénera Petra Tholta sa vďaka dvom víťazstvám posunuli na 6. miesto.

SVIDNÍK. Volejbalistov Slávie Svidník čakal z pohľadu boja o prvú šestku dôležitý víkend, pretože ich súpermi boli bezprostrední konkurenti o hornú polovicu tabuľky.

Keďže zverenci trénera Petra Tholta zdolali Starú Ľubovňu na jej palubovke 3:2 a doma Košice 3:1, dostali sa pred svojich konkurentov o jedno víťazstvo.

Dráma v Ľubovni

V sobotu videli diváci v St. Ľubovni dvojhodinovú drámu, ktorú nakoniec vo svoj prospech rozhodli hostia.
Svidníčania viedli 2:0 na sety, domáci však dokázali vyrovnať a vynútili si tajbrejk.

V ňom mali situáciu opäť pod kontrolou Svidníčania. Domáci v ňom naposledy viedli 5:4 a od tohto momentu sa hralo podľa scenára, ktorý diktovali hráči Slávie.

Postupne si vypracovali 4-bodový náskok a hoci sa St. Ľubovňa s týmto priebehom nechcela zmieriť, hostia si už víťazstvo vziať nenechali.

„V prvých dvoch setoch mal súper problém s naším servisom, pretože sme dobre podávali. V koncovkách obidvoch setov zahral rutinérsky Šcerba, ktorý uhral ťažké lopty a viedli sme 2:0. Potom sa však domáci výrazne zlepšili na prihrávke, nám sa v tomto smere prestalo dariť, čo sa premietlo aj do ďalších činností. Viac ako tretí set ma mrzí priebeh štvrtého, keď sme viedli 16:11, no súperovi sme po našich chybách dovolili otočiť skóre v jeho prospech. Pred tajbrejkom som chalanom povedal, že sa musí nájsť niekto, kto na seba zoberie zodpovednosť, pričom som to zdôraznil konkrétnym hráčom, od ktorých som to očakával. Som rád, že si moje slová zobrali za svoje a zabrali,“ hodnotil tréner Slávie Svidník Peter Tholt.

Trojbodový zápis s nováčikom

V nedeľu pricestovali pod Duklu Košice a vstup do stretnutia mali ako z veľkej knihy, keď viedli 8:2. Hoci domáci znížili na 11:12, nováčik im opäť bodovo ušiel, pričom prvý setbal mal za stavu 24:18. V ďalších dvoch setoch už mali dianie na palubovke pod kontrolou Svidníčania a komfortne otočili stav na 2:1 vo svoj prospech.

V štvrtom dejstve vyhrávala Slávia 9:3, 16:10 či 22:19, no súper predsa len zdramatizoval priebeh, keď stiahol na 22:21. Zverenci trénera P. Tholta však koncovku zvládli a po poslednom útoku M. Mikulu sa tešili zo zaslúženého víťazstva.

„Hráčom som povedal, že ak by sme neboli na ihrisku, Košice prvý set nezískajú, pretože súper ho nevyhral, ale my sme ho prehrali. Chlapci si vstúpili do svedomia a začali hrať veľmi dobrý volejbal. V ďalšom priebehu sa chytil Jurko, ktorý si dobre rozohral našich kľúčových hráčov Skaska s Mikulom a postupne sa k nim pridali aj ostatní. Od druhého setu sme boli lepší vo všetkých činnostiach. Aj touto cestou sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí boli s nami v St. Ľubovni, podporili nás i dnes a stoja za nami napriek tomu, že výhier na našom konte je menej, ako boli zvyknutí v minulých sezónach,“ uviedol po stretnutí tréner Slávie Svidník P. Tholt.

Košický primár po fackách rodičkám: Je treba zmeniť prístup

Pôrodník, aktivisti i minister sa zhodli – v zdravotníctve je potrebná zmena.