Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Ján Zápotoka dvomi gólmi rozhodol

V 16. kole druhej futbalovej ligy predposledné mužstvo tabuľky MFK Košice B prehralo s Partizánom Bardejov 2:3.

Získali tri body. Bardejov porazil košickú rezervu.Získali tri body. Bardejov porazil košickú rezervu. (Zdroj: Peter Cingeľ)

Ôsmym víťazstvom v súťaži si Bardejovčania upevnili pozíciu na treťom mieste v tabuľke za Michalovcami a Zvolenom.

KOŠICE. Šarišania nastúpili bez zranených Grohoľa, Grucu i Andraščíka a v úvode si museli dávať pozor na rýchle prieniky domácich. Tak sa aj stalo, že Staš nestačil dobehnúť Kubíka a po kontakte to bol pokutový kop po štvrťhodine hry, na ktorý brankár Čikoš-Pavličko nestačil.

Partizán má výraznú osobnosť u Jána Zápotoku, ktorý v tomto období hrá s mimoriadnym nasadením a rozhoduje. Po polhodine hry napriahol z takmer 30 metrov a vyrovnal.

V spolupráci s bratom Lukášom tvorili v strede výborný tandem, čo platilo na domácich.

Po prestávke hostia nepoľavili a kľúčové boli tri minúty. Najprv sa Pyda na hrote konečne presadil, vnikol medzi obrancov a otočil skóre na 1:2.

Z ďalšieho útoku to bol opäť J. Zápotoka, tentoraz sa priblížil k hranici šestnástky a upravil na 1:3. No po hodine hry takýto výsledok takmer upokojil hráčov Partizána a Diaby znížil na rozdiel gólu.

Povzbudení domáci pridali, hostia vystriedali, no Zápotokovci sa nenechali vyviesť z miery a v strede ihriska si svoje zastali. Dokonca J. Zápotoka mal na kopačke hetrik.

Fakty

Košice B – Bardejov 2:3 (1:1)

Góly: 14. F. Pavúk (11 m) 1:0, 35. J. Zápotoka 1:1, 56. Pyda 1:2, 59. J. Zápotoka 1:3, 63. Diaby 2:3.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Kutlík, Staš, Palša, S. Kica, Guľa (68. Revák), Berecký( 74. J. Pavúk), J. Zápotoka, L. Zápotoka, Gagnon, Pyda.

Ďalšie výsledky: Moldava n/B – L. Košice 1:1, Lip. Mikuláš – Prešov 1:2, Michalovce – Rim. Sobota 6:0, Dol. Kubín – Zvolen 0:2, Poprad – Trebišov 4:0.

Najlepší strelci v skupine: 11 gólov – Kubus (Poprad), 9 – Bayon (Michalovce), 8 – J. Zápotoka, 7 – Palša (obaja Bardejov).

Z programu 17. kola v sobotu 15. 11. o 13. hod: Bardejov – Prešov.

1. Michalovce 16 12 2 2 32:9 38
2. Zvolen 16 9 6 1 30:9 33
3. Bardejov 16 8 5 3 27:13 29
4. L. Mikuláš 16 8 1 7 23:16 25
5. Prešov 16 7 4 5 24:19 25
6. Poprad 16 7 2 7 26:29 23
7. R. Sobota 16 5 5 6 14:20 20
8. Moldava n/B 16 4 6 6 16:20 20