Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Najvyššie z okresu je po jeseni Malcov

V nedeľu bolo na programe štrnáste, posledné kolo jesennej časti piatej futbalovej ligy, skupiny Šarišská.

Až v troch dueloch sa proti sebe postavili tímy z okresu Bardejov. Šiba a Kľušov zaznamenali ďalšiu prehru, naopak Gerlachov zvíťazil opäť a v tabuľke sa posunul. Po štrnástich kolách vedú tabuľku Šarišské Michaľany, Malcov je štvrtý, posledný je Veľký Šariš.

Zo začiatku sa darilo Kľušovu a nováčikovi zo Šiby, no neskôr im došiel pušný prach. Naopak, postupne sa v tabuľke posúval Malcov, avšak posledné dva zápasy nezvládol. Nedarí sa Dlhej Lúke, ktorá je dvanásta. No medzi prvým a dvanástym miestom je rozdiel iba desať bodov.

TJ Slovan Dlhá Lúka – TJ Poľana Šiba 2:1 (1:0)
Góly: 23. Šimco, 60. Kožarik – 65. Kučeravý
Dlhá Lúka: Grobár – Bučko, Mizerák (75. B. Šimco), Hopko, D. Kožarik, P. Šimco, Kamidra (83. S. Jurčišin), Surgent (69. R. Jurčišin), M. Jurčišin, P. Jurčišin, M. Druga.
Šiba: Ondavský – Palša, Kaščák, Benka, Kučeravý, Banas, Hovanec, Rančík, Adamčík (46. Tkáč), Kravčík (54. Haniš), Počurek.
Dlhá Lúka sa herne trápi, podobne je na tom aj Šiba. V zápase videli diváci zaujímavý súboj, hostia znížili v 65. minúte, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Oba celky sa po jesennej časti nachádzajú na dne tabuľky, Dlhá Lúka je dvanásta, Šiba klesla až na trináste miesto

TJ Beloveža – OŠK Kľušov 3:0 (1:0)
Góly: 45. Soušek, 61. Buchala, 87. Zajac
Beloveža: Sobek – Hudák, Klobušovský (68. Čegiň), Gallik, Pavúk, Peregrim, Ščasný (89. Harčarik), Soušek, Vasiliak, Buchala (86. Šoltys), Zajac
Kľušov: Jánošík – Dutko, P. Pillár, Gerčák, Čižmár, Niščák, M. Novák, J. Pillár (75. Minčák), Varga (90. Čech-Špirek), Mika, Vaľko.
Trápiaci sa Kľušov nebodoval ani v Beloveži. V zápase zástupcov okresu vyhrala Beloveža pohodlne 3:0. Po jesennej časti je Beloveža ôsma, Kľušov je až jedenásty, i keď po niekoľkých úvodných kolách bol na prvom mieste.

FK Gerlachov – TJ Busov Gaboltov 2:0 (1:0)
Góly: 42. a 81. M. Pavúk
Gerlachov: Lukáč – Dorin, Ovčačík, Kaščák, Škvarla, Kundra, Mihalov, Piter Bučko, M. Pavúk, Horbaj (77. Ševcov), P. Pavúk
Gaboltov: Mašlej – Kačmár, Peter Javorský (77. Klimek), Ščešňák. R. Javorský, Mikula, D. Javorský, Kažimír, Kendra, Pavol Javorský, Vasiľko
Futbalisti Gerlachova v uplynulom kole vyhrali doma tesne 1:0, tentokrát 2:0 a z dna sa posunuli už na deviatu priečku. O výhre Gerlachova rozhodol dvoma gólmi M. Pavúk. Oba celky majú zhodne sedemnásť bodov.

TJ Javorina Malcov – OŠFK Šarišské Michaľany 1:1 (0:1)
Góly: 72. Valkučák – 10. Král
Malcov: Pangrác – Valkučák, Liček, Gurský, Kotuľak, Solanič, Bilý (64. Balužinský), Koscelník, Jura (80. Bľanda), Krochta (57. Sviatkovský), Stachura.
Malcov prednedávnom prišiel o prvú priečku, ani v nedeľu nezískal tri body. V súboji celkov z hornej časti tabuľky sa body delili. Už v desiatej minúte sa z gólu radovali hostia. V 38. minúte rozhodca nariadil pokutový kop, loptu si na biely bod postavil domáci Koscelnik, no jedenástku nepremenil. Domácim sa vyrovnať podarilo až v 72. minúte po góle Valkučáka. Do konca stretnutia už diváci ďalší presný zásah nevideli. Malcov je po tomto stretnutí na štvrtom mieste.