Hádzanárkam Prešova nedohrali tri spojky

Sportnet|11. nov 2014 o 00:00

Prešovským hádzanárkam sa nepodarilo v zápase WHIL uspieť v Olomouci.

PREŠOV. Spoločná slovensko– česká súťaž hádzanárok (WHIL) má za sebou siedme kolo.

Po dobrom výkone s českým majstrom Baník Most na domácej palubovke, hoci ho Bemaco Prešov prehralo, sa v zápase v Olomouci dávali prešovskému nováčikovi šance na úspešnejší výsledok.

Napokon sa ale žiadne prekvapenie nekonalo. Slovenky po vcelku vyrovnanom prvom polčase prehrali o jedenásť gólov.

Prvá časť vyzerala ešte zaujímavo

„Prvý polčas vyzeral pre nás spočiatku naozaj celkom zaujímavo,“ rozhovoril sa o stretnutí v Olomouci tréner Bemaca Prešov Roman Lamač.

„Bola to partia, v ktorej sme mali trochu navrch. Potom nám ale zranili našu obávanú strelkyňu Šutranovú, Vencurikovú nám arbitri za údajné oplácanie faulu vylúčili. Navyše, zo zdravotných dôvodov s nami necestovala Simičová, dobrá obranárka i strelkyňa, takže naša hra ku koncu prvej časti výrazne stratila. Za daných okolností sme druhý polčas už vôbec nezvládli. Odišli sme kondične i herne. Úderné spojky chýbali, krídla sa nám vytratili. Alternatívy na striedanie sme nemali. Aj preto nás olomoucké hádzanárky po prestávke prevalcovali. Bemaco je však interligovým nováčikom, v tejto súťaži zbiera skúsenosti. Žiaľ, aj takéhoto druhu, ako v ostatnom zápase.“

Zora Olomouc – Bemaco Prešov 30: 19 (16:13)

Prešov: Medveďová, Goboňová – M. Kundrátová, Falisová, Nemčíková 6, Novická 2, Šutranová 6, Pavúková, Babuková 2, Kutiová 3/2, Vencuriková, Feňovčíková, Jevčáková.

Pokutové hody: 4/4 – 2/2. Vylúčené: 5:9. ČK: 29. Vencuriková (za oplácanie), 60. Nemčíková (za tri vylúčenia). Rozhodovali: Bečička a Horák (obaja Česko).