Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Svidník v Prievidzi prehral 0:3

Hostia mali najbližšie k zisku setu v treťom dejstve, ale nakoniec im nestačilo ani vedenie 20:15.

Extraligoví volejbalisti Slávie Svidník podľahli na pôde Prievidze favoritovi 0:3.

SVIDNÍK. Volejbalisti Slávie Svidník sa predstavili na pôde VK Prievidza v netradičnom piatkovom termíne.

Zverenci trénera Petra Tholta podľahli favoritovi 0:3, pričom domáci dominovali najmä v útoku (45:28) a lepšie štatistiku mali aj na podaní (6:1).

Nevyužitá šancav treťom sete

Priebeh prvých dvoch setov sa niesol v duchu papierových predpokladov, pretože Svidníčania pôsobili zakríknuto, a to bola pre súpera voda na mlyn.

Hostia však neprišli do Prievidze predať kožu lacno a v treťom dejstve prepli na vyššie obrátky. Výsledkom bolo priebežné vedenie 20:15, ale ani náskok piatich lôpt im na zisk setu nestačil.

„V prvých dvoch setoch sme hrali utiahnuto, no v treťom sete sme viedli 20:15 a vyzeralo to s nami veľmi dobre. Podarilo sa nám otočiť na servise ich najlepšieho hráča Pineruu, lenže potom domáci tréner vrátil na palubovku Vlka, ktorý svojou hrou, či už príjmom, útokom a následne servisom dokázal zápas zvrátiť. V celom stretnutí sme urobili dosť chýb, pričom niektoré neboli otázkou hráčskej kvality, ale vyplývali z nekoncentrácie. Čiastočne som spokojný s hrou iba v treťom sete, len na druhej strane tiež platí, že takéto vedenie musíme dotiahnuť do víťazného konca. Nestalo sa nám totiž prvýkrát, že sme viedli v koncovke o 4 – 5 bodov a nezvládli sme ju. Na tomto budeme musieť popracovať,“ zdôraznil P. Tholt.

Čaká ich Myjava a Prešov

Keďže zápas sa hral v piatok, na Svidníčanov čakal víkend bez zápasového zaťaženia a voľno dal mužstvu aj P. Tholt.

Počas najbližšieho víkendu cestujú hráči Slávie na Myjavu a doma privítajú lídra z Prešova.

„Aj keď čas začiatku zápasu o pol ôsmej možno nebol celkom najšťastnejší, piatkový termín som uvítal. Chlapci nemali dlho voľno a dva dni oddychu im určite padnú vhod. Od pondelka by som chcel mužstvo v tréningu trošku viac zaťažiť, aby naša forma gradovala práve v závere základnej časti. Najbližšie nás čakajú ťažkí, ale atraktívni súperi, proti ktorým by sme však aspoň v jednom zápase radi prekvapili,“ dodal P. Tholt.