Prešov v Pohári EHF neuspel na palubovke Melsungenu

(Autor: Ilustračné - TASR/Milan Kapusta)
SITA|23. nov 2014 o 13:30

Hádzanárom Tatrana Prešov sa vzdialila vidina účasti v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2014/2015.

KASSEL, PREŠOV. V prvom zápase 3. kvalifikačného kola podľahli na palubovke MT Melsungen v nemeckom Kasseli sedemgólovým rozdielom 24:31 (11:17).

Prešovčanom nevyšiel ani trinásty pokus na zdolanie niektorého z účastníkov bundesligy v európskych pohároch (bilancia 0 - 3 - 10).

Zverenci trénera Petra Dávida ešte budú môcť zabojovať o postup na budúci týždeň, keď v sobotňajšej odvete (29. 11.) privítajú nemeckého súpera od 18.00 h v Tatran handball aréne.

Priebeh zápasu

Melsungen mal vynikajúci vstup do duelu, keď išiel do vedenia 6:1 a následne 7:2. Po devätnástich minútach hry bolo 12:6 pre MT a päť minút pred koncom I. polčasu zvýšili domáci svoj náskok už na 15:6.

Tatran však v závere prvej časti zabral a skresal rozdiel na 11:17.

Aj úvodné minúty v druhom polčase patrili hosťom. V 40. min zaostávali 16:19 a v 42. min už len 18:20, a tak si kouč Roth zobral oddychový čas. Ten jeho zverencom pomohol, keď prišla ich štvorgólová šnúra znamenajúca vedenie 24:18 v 50. min.

Prešovčania následne znížili na 19:24, ale domáci odpovedali ďalšími troma presnými zásahmi - 27:19 v 55. min.

V zostávajúcom čase sa hosťom, pre ktorých bol veľkou prekážkou brankár Appelgren, podarilo len mierne skorigovať výsledok na konečných 24:31.

Hlasy

Peter Dávid (tréner Prešova): "Domáci zvíťazili zaslúžene. Z predvedeného výkonu môjho mužstva som veľmi sklamaný. V celom zápase sme odohrali dobre len dvadsať minút. Pritom sme boli dobre pripravení, ale hrali sme presne to, čo Melsungen očakával. Keď sme sa dostali k stavu 18:20, potrebovali sme, aby zabrali naše spojky. To sa však nestalo. Potom domáci tím zapol na vyššie obrátky a prevalcoval nás. O týždeň sa musíme pokúsiť o zázrak."

Alexander Radčenko (stredná spojka Prešova): "MT bol dnes jednoznačne lepším tímom. Domáci mali kvalitnú defenzívu. Náš spojkový rad nepodal očakávaný výkon. Ešte však nie je za nami 120 minút, nevzdávame sa."

Výsledok - sobota - Pohár EHF mužov 2014/2015 - kvalifikácia - 3. kolo - prvý zápas (odveta 29. 11. o 18.00 h):

MT Melsungen (Nem.) - Tatran Prešov (SR) 31:24 (17:11)

Najviac gólov za Melsungen: Fahlgren 6, Allendorf 6/2, Rnič 5

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič - Rábek, Kopčo 4, Hrstka, D. Krok 2, Krištopans 2, Sadovyj 3, Radčenko 1, L. Urban 1, Furlan 1, Pekár, T. Urban 7/4, Číp, Antl 3, Petro

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 2 - 6, ČK: 48. Petro (Tatran), rozhodovali: Nikolov a Gj. Načevski (obaja Maced.), 2517 divákov