Pondelok, 23. júl, 2018 | Meniny má Oľga

Prešovu na začiatku nezabrali spojky

Postupové šance prešovských hádzanárov v treťom kole druhej najvýznamnejšej pohárovej súťaže nevyzerajú ružovo.

Prešovčania so sedemgólovým mankom. V Nemecku im duel nevyšiel.(Zdroj: sita)

Výborná príprava, pobyt v dejisku sobotňajšieho zápasu už vo štvrtok. Len výsledok snahe spraviť maximum pre úspech tomu nezodpovedá. Tatran Prešov nepochodil v kvalifikácii o Ligu majstrov v bieloruskom Breste. Nuž a vôbec ružovo nevyzerajú jeho postupové šance v treťom kole druhej najvýznamnejšej pohárovej súťaže hádzanárov.

KASSEL. Slovenský majster nepodal na pôde bundesligového MT Melsungen, v Rothenbach – Halle v asi štyridsať kilometrov vzdialenom dvestotisícovom Kasseli majstrovský výkon.

Naopak, Tatran Prešov, predovšetkým jeho niektorí hráči zaostali za svojimi obvyklými výkonmi.

Slabé prešovské momenty

Tatran Prešov nemal v ostatných „vážnych“ stretnutiach dobré začiatky. Napríklad nedávno v SEHA GSS lige v Skopje s Vardarom.

Zverenci trénera Petra Dávida sa ale ani z neho nepoučili. Času na pokojnú a kvalitnú prípravu v Nemecku mali prešovskí hádzanári ozaj dosť. Výhovorky na prípadnú únavu po dlhej ceste platiť nemohli.

Hráčom slovenského tímu odhodlanie pred stretnutím s Melsungenom v Kasseli veru nechýbalo. Podporu mali aj v hľadisku, kam prišla skupina najskalnejších fanúšikov Tatrana.

Prišiel však úvod zápasu a s ním slabé prešovské chvíle. Rábek z viacerých pokusov neuspel ani raz. To isté platí o obávanom strelcovi Kristopansovi, ktorý prvý gól strelil v 41. minúte a druhý o deväť minút neskôr.

Hra ako obvykle nešla ani Furlanovi či neskôr Radčenkovi.

Výkonom v obrane sklamal často chybujúci a vylučovaný Petro. Výsledkom všetkého bol náskok vypracovaný Melsungenom. Po desiatich minútach viedol MT 6:1, polčas vyhral o šesť.

Dvakrát sa dotiahli, no zase chybili

V druhom sa Prešov predsa len vzchopil. V 41. minúte upravil na 17:9, potom ešte na 18:20. Za dvojgólového stavu ale Kopčo nepremenil vyloženú šancu a inak strelecky úspešný T. Urban neprekonal brankára Melsungenu Appelgrena.

Domáci potom znovu zabrali, za pár minút mali opäť náskok šiestich gólov, na čo už prešovskí hádzanári nezareagovali.

„To, že domáci šli do skorého šesťgólového náskoku, spôsobil v prvom rade náš na začiatku katastrofálny útok,“ pomenoval príčinu nevydareného úvodu kapitán Tatrana Prešov Michal Kopčo.

„Nepremenené šance, zbytočne unáhlená streľba z nepripravených pozícií. Všetko sme chceli robiť akosi rýchlo. Nečudo, že niekto mal potom streľbu šesť nula. Tak sa to s nami zviezlo. Po prestávke sme sa vzchopili, obrana fungovala dobre, podržal nás aj brankár Verkič. Dotiahli sme sa na dva góly, no nádej sa znova začala rozplývať. Mali sme vylúčeného hráča, nepremenili dve stopercentné šance, zbytočne sme strácali a domáci trestali. Chybili sme tak, ako keby sme hádzanú hrali spolu prvý raz. Prehra o sedem gólov je dosť vysoká, no rozhodne postupovú šancu ešte nebalíme. Myslím, že nič ešte nie je stratené. Hráme doma, v Tatran handball arene vedia ľudia hráčov vybičovať na maximum.“

Odvetný zápas 3. kola Pohára EHF Tatran Prešov - MT Meslungen je na programe v sobotu 29. novembra 2014.

Vstupenky na tento atraktívny zápas sa budú predávať pred i počas utorkového semifinálového stretnutia Slovenského pohára Tatran Prešov – Sporta Hlohovec (18. h).

V predpredaji u správcu THA budú potom od stredy do piatka od 9. do 18. hodiny.

Štatistika

MT Melsungen – Prešov 31:24 (17:11)

Najviac gólov za Melsungen: Fahlgren 6, Allendorf 6/2, Rnič 5.

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič – Rábek, Kopčo 4, Hrstka, Krok 2, Kristopans 2, Sadovyi 3, Radčenko 1, L. Urban 1, Furlan 1, Pekár, T. Urban 7/4, Číp, Antl 3. Pokutové hody: 3/2 – 5/4. Vylúčení: 2:5. ČK: 48. Petro, a hrubý faul na Vuckoviča).

Rozhodovali: Nikolov a Načevski (obaja Macedónsko). Divákov: 2517.