Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Partizán v premiére zničil súpera z Vranova až v závere

Futsalisti Partizána Bardejov v piatok privítali v prvom kole druhej ligy celok BNP Team Vranov.

Začali druhú ligu. Futsalisti Bardejova porazili v premiére Vranov.(Zdroj: mač)

BARDEJOV. Domáci sa pred sezónou posilnili o niekoľko hráčov, a aj preto boli pred týmto zápasom miernym favoritom. Od úvodu sa hral atraktívny zápas pred slušnou diváckou kulisou.

Skóre otvoril po niekoľkých minútach domáci Križanovský. Bardejovčania sa častejšie dostávali pred bránu súpera, no v záverečnej fáze sa presadzovali ťažko. Hostia sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. V trinástej minúte bolo vyrovnané, keď po rýchlom protiútoku vyrovnal Samsely.

V ďalšom priebehu boli opäť aktívnejší domáci, no ani jedna zo šancí neskončila v sieti hosťujúceho gólmana. Do šatní išli oba celky za stavu 1:1.

Zrodilo sa vysoké víťazstvo

V druhom polčase pokračovala hra z prvého dejstva, domáci boli častejšie pri lopte a aj viackrát útočili. V 22. minúte dostal druhýkrát Bardejov do vedenia Hrabčák, no zasahovať musel aj domáci Pangrác, ktorý sa v bráne nenudil. Sedem minút pred záverom sa podarilo hosťom vyrovnať na 2:2.

Domáci sa snažili hrať pokojne, no po stratách sa museli rýchlo vracať do obrany. Posledných päť minút stretnutia už patrilo Partizánu.

Za 300 sekúnd dokázali streliť neuveriteľných šesť gólov. Tretí gól pridal Kočiš a poslal Bardejov opäť do vedenia. Hostia pootvorili obranu a svoje sily vrhli do útoku. O niekoľko sekúnd pridal Kočiš štvrtý a piaty gól a hetrikom rozhodol o výhre. V závere ešte padli tri góly, dvakrát sa presadil Kamidra a raz Sališ.

Bardejovskí futsalisti tak v prvom kole vyhrali vysoko nad Vranovom 8:2.

Súperi ich ešte preveria

Domáci tréner Norbert Sališ mal napokon dôvod na úsmev.

„Sezónu sme odštartovali proti nováčikovi, ktorý bol veľkou neznámou. Po úvodnom oťukávaní sme prebrali hru a mali sme po celý zápas prevahu. Už v prvom polčase mohlo byť rozhodnuté, nepremenili sme kopec šancí. V druhom dejstve naša efektivita taktiež nebola najlepšia, no, našťastie, sme si to vynahradili v poslednej päťminútovke, keď sme skórovali šesťkrát. Výborný výkon podali všetci chlapci, vynikal Kamidra a Kočiš. Naša skutočná sila sa však ukáže až v ďalších kolách proti Prešovu a proti Košiciam.“

MFK Bardejov - BNP TEAM Vranov 8:2 (1:1)

Góly: Kočiš 3, Kamidra 2, Sališ, Križanovský, Hrabčák - Samsely 2.

Bardejov: Pangrác, Sališ, Kamidra, J. Bialončík, Križanovský, Hrabčak, Kočiš, Grega, Kožarik, Makeľ, Lazur, B. Bialončík.

Košickí rektori: Aby milióny znovu neputovali do schránok

Podľa rektorky veteriny je minister Plavčan len obetným baránkom.