Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

Hokejisti Prešova podľahli dorastencom

Prvoligoví hokejisti PHK 3b Prešov podľahli na ľade reprezentačnej osemnástky 1:2 po predĺžení.

Vladimír Sabol zaskakuje na poste kapitána.Vladimír Sabol zaskakuje na poste kapitána. (Zdroj: ra)

Prvoligoví hokejisti PHK 3b Prešov v stredu podľahli po nájazdoch na ľade silných Michaloviec 5:6. V piatok totálne zlyhali a podľahli na ľade reprezentačnej osemnástky 1:2 po predĺžení.

PREŠOV. Hoci sa hovorilo v radoch hokejistov PHK 3b Prešov o predošlej prehre v Považskej Bystrici ako o memente na dlhý čas, predsa sa „odhodlali“ napísať druhú kapitolu nepríjemného deja.

Ďalšie sklamanie pripravili svojim priaznivcom na diaľku uplynulý piatok na ľade v Liptovskom Mikuláši, kde ich hostila slovenská osemnástka. Hoci mladíci neoplývajú množstvom bodov a výhier, predsa sa im podarilo poraziť východniarov.

Neporadili si ani s nájazdmi

„Nemôžeme sa na nič vyhovárať. Ani na to, že nám chýbali daktorí osvedčení hráči zo zdravotných dôvodov. Sami sme si to spôsobili,“ konštatoval obranca Vladimír Sabol.

V uplynulých dvoch vystúpeniach Šarišanov bol zastupujúcim kapitánom namiesto Marcela Pavlovského, ktorému zranenie členka neumožnilo nastúpiť.

„Bod z michalovského ľadu bol cenný, strata v Liptove mrzela. Naozaj sme mali na to, aby sme vyhrali. Tlačili sme, puk bol hlavne na našich hokejkách, z toho plynula prevaha a vytvárali sme si množstvo šancí.“

Bol to zápas z kategórie, keď jedno mužstvo má neuveriteľnú smolu a druhé zase výnimočné šťastie.

„Vrcholom našej nemohúcnosti boli samostatné nájazdy. Ocitli sme sa v nich najmenej štyrikrát, ale nedokázali sme ich zúročiť. Stroskotali sme na výbornom brankárovi súpera Húskovi.“

Gólman osemnástky mal 41 úspešných zákrokov. „Vypomstilo sa nám to, že sme ho vedeli iba raz prekonať, lebo potom nasledovalo trápenie a zúfalé dobývanie brány.“

Návrat k jednému gólu

Po vystúpení v Michalovciach tréner Prešovčanov Ján Vodila zdôrazňoval, že jeho zverenci netvoria taký tím, ktorý by si mohol namýšľať a čo len jemne podceňovať papierovo slabších súperov.

„Domáci nás ničím nezaskočili, naším pričinením vyhrali. Proti osemnástke majú zápasy len dva scenáre. Pokiaľ súper dá na začiatku stretnutia góly, tak potom to už ide ľahko a mladíci nekladú taký odpor. Pokiaľ je ale stav dlho vyrovnaný a ide sa s nimi natesno, tak sú nepríjemní.“

Keď sa hostitelia ujali vedenia a prvú tretinu vyhrali, s Prešovčanmi to nezamávalo, ešte z toho nerobili vedu.

„Verili sme, že otočíme výsledok, ale nepredpokladali sme, že viac ako jeden gól nedokážeme streliť. S pribúdajúcimi minútami to vyzeralo horšie a horšie.“

V druhej časti ofenzíva hostí gradovala, domáci sa len bránili, hralo sa na jednu bránku. „Na našu bránku vystrelili prvý raz niekedy v polovici tejto tretiny. Zväčša len vyčkávali a čakali na našu chybu.“

Po vyrovnávajúcom zásahu sa aktivita Prešova stupňovala, na bránu hostiteľov mierilo množstvo pukov zo všetkých pozícií, ale neujala sa ani jedna priama strela či dorážka.

V riadnom hracom čase sa teda nerozhodlo o víťazovi a prišlo tak k slovu predĺženie. V ňom po akcii dvaja na dvoch sa puk odrazil šťastne k domácemu hráčovi a ten spomedzi kruhov zavŕšil sklamanie východniarov.

„Dovtedy sme to mohli neraz priklincovať my, už v prvej tretine sme mali mať taký náskok, aby sme absolvovali pokojný duel. Škoda. Určite za tým nemožno hľadať nejakú únavu po vystúpení v Zemplíne či laxnosť a nedostatočné nasadenie. Zlyhali sme v koncovke a doplatili na to. Aj iné mužstvá sa proti osemnástke vytrápili, napríklad Detva, ale predsa dokázali naplno bodovať. Nám sa to nepodarilo. S jedným gólom sa iba sporadicky dá obstáť,“ dodal osvedčený pilier defenzívy.

22. kolo: Michalovce - Prešov 07 6:5 pp a sn (2:2, 2:0, 1:3 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Banovský, 16. Majerník, 30. Urban, 31. Banovský, 51. Fajčák, roz. nájazd Čížek - 2. Chovan, 13. Tomčák, 41. Pekarčík, 48. Jaroš, 50. Tomčák. Rozhodovali: Snášel - Ľ. Šoltés, R. Šoltés, vylúčení: 9:5, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:0, 1 100 divákov.

23. kolo: SR 18 - Prešov 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 13. Struška, 63. Danko - 21. Tomčák. Rozhodovali: Husár - Pribula, R. Šoltés, vylúčení: 4:2 navyše Potoček (Prešov) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 187 divákov.

1. Detva 24 17 0 1 6 92:53 52
2. Bardejov 23 16 1 1 5 100:43 51
3. Michalovce 23 15 1 1 6 109:69 48
4. Sp. N. Ves 23 15 1 1 6 91:69 48
5. Prešov 24 13 1 3 7 74:50 44
6. Trnava 23 12 0 1 10 71:64 37
7. Senica 23 11 1 1 10 89:71 36
8. L. Mikuláš 23 9 4 0 10 78:67 35