Sobota, 16. december, 2017 | Meniny má Albína

Prešov Melsungen zdolal, no nepostúpil

Prešov v Pohári EHF skončil. Začiatok zápasu bol ako zlý sen nášho šampióna.

Oliver Rábek. Bráni ho Felix Danner z Melsungenu.(Zdroj: sita)

Hádzanári Prešova museli na prípadný postup do skupinovej fázy Pohára EHF najprv doma zmazať sedemgólové manko z prvého zápasu s nemeckým Melsungenom a potom pridať nejaký ten gól navyše. Lenže začiatok zápasu, to bol ako zlý sen nášho šampióna.

PREŠOV. Strelecké pokusy prešovských hráčov likvidoval znovu výborný švédsky brankár nemeckého MT Melsungen M. Appelgren.

Na druhej strane hostia núkať nedali. Kontraútoky úspešne zakončovali a v trinástej minúte viedli 7:0.

Až potom končene rozvlnil sieť za Appelgrenom Kristopans. Na niečo také fanúšikovia hádzanej nie sú už zvyknutí. Napriek tomu na svoje mužstvo nezanevreli. Výdatne ho povzbudzovali i naďalej.

Tatran sa začal gólovo viac presadzovať. Podobne ako v ostatných zápasoch, aj v odvete tretieho kola Pohára EHF streleckú zástavu dvíhali predovšetkým krídla. Antl dal desať, T. Urban 5.

Pri neúčasti chorého Hrstku chvíľu hral bez gólového efektu i Číp. Dve krídla dali teda pätnásť gólov, pričom spojky Krok, Kristopans, Radčenko a Furlan dokopy jedenásť.

Sklamaním bol zo spojok predovšetkým Rábek, ktorý vyšiel zase strelecky naprázdno.

Tatran Prešov napokon po určitých korektúrach v hernom systéme, obdivuhodnom výkone nestarnúceho Radčenka a vďaka streleckej potencii a úžasnému nasadeniu skúseného Antla, dôležitým gólom T. Urbana a D. Kroka naklonil misky váh na svoju stranu.

Prešov viedol nad Melsungenom v posledných siedmich minútach trikrát o dva góly. Nakoniec vyhral o jeden.

Víťazstvo nad mužstvom aktuálne zo stredu tabuľky najkvalitnejšej súťaže hádzanárov na svete má svoju cenu. Avšak na postup do skupinovej fázy Pohára EHF nestačí. V nej bude hrať nemecký MT Melsungen.

Veľká chuť, motivácia,emócie - sklamanie

„Pravdou je, že v súčte zápasov postúpil lepší. Lenže tie nešťastné začiatky nás stali veľa. Hlavne doma by sa nemalo stať, že by taký tím ako Tatran nedal skoro štvrťhodinu gól. Ťažko mi je hľadať teraz, krátko po vypätom zápase, príčinu takéhoto zlyhania v úvode. Veľká chuť, veľké emócie, možno z toho prameniaca „premotivácia“. Nespomínam si, a to som v Prešove už dosť dlho, kedy sme prvý gól v zápase dali až v trinástej minúte. Tak slabo sme veru dlho nezačali, ale vysvetliť si to narýchlo sám neviem,“ tvrdil najlepší strelec odvetného stretnutia, desaťgólový Rado Antl.

„Aj pre mňa samotného je to niečo celkom nové, nepríjemné, načo ozaj nenachádzam slov.“

V Prešove mnohí ľudia v kútiku duše verili v malý športový zázrak. Ten sa napokon ale nekonal.

„Silu bundesligového Melsungenu sme si uvedomovali. Verili sme však, že v domácom prostredí šancu na zmazanie sedemgólového manka máme. Chceli sme dať do toho všetko, dobre začať, prekvapiť. Všetko vypálilo ale inak. Nesplnilo to, čo sme si pred zápasom povedali. Súpera sme mali prečítaného do posledného detailu. Vedeli sme, ktorý hráč ako robí kľučku, kam to zvyčajne hádže a podobne. Žiaľ, v zápase akoby sa na celú taktickú prípravu úplne zabudlo. Hlavu sme stratili zase v útoku. Je naozaj hanba trinásť minút nedať gól. Boli to ozaj hrozné pocity. Vďaka aspoň za to, že sme sa zmobilizovali, skóre otočili a aspoň tesne vyhrali. Slabá náplasť, postup do skupinovej fázy nám unikol. Nemyslím ale, že tým by pre nás mala sezóne akože skončiť. Máme predsa o čo hrať v extralige, Slovenskom pohári, v nadnárodnej SEHA GSS lige. Som presvedčený, že fanúšikovia budú s nami aj v týchto zápasoch.“

Prvý gól v trinástej minúte

S názorom, že Tatran si zápas pobabral na začiatku hlavne slabým útokom, sa stotožnil aj brankár Svetislav Verkič, ktorý v deviatej minúte za stavu 0:5 striedal Jakuba Krupu.

„Nedať pomaly štvrťhodinu gól, to je v dnešnej hádzanej priam katastrofa,“ vyriekol jedným dychom.

„Stál proti nám silný bundesligista, ale zľaknúť sme sa ho nemali. Obrana pritom nehrala vôbec zle. Zato náš útok, a opäť predovšetkým spojky, sa vôbec nechytal. Nezakončili sme úspešne ani z vyložených pozícií. Neviem ale pochopiť, prečo sme už v prvom nehrali tak, ako v druhom. To už bolo celkom o inom,“ podotkol S. Verkič.

„Silný Meslsungen nám dal za pätnásť minút iba dva góly. Preto vravím, že nechápem, prečo nevieme hrať takto od začiatku zápasu. Až keď nám horí pod nohami, potom začneme hrať rozumnejšie, zodpovednejšie. Pritom nám skoro všetko hralo do kariet. Zaplnená hala, skvelá atmosféra, v ktorej by rado hralo mnoho iných športovcov. Klub spravil pre nás veľa, my už v zápase menej. Nevyužili sme šancu v prvom zápase, kedy sme sa dvakrát dotiahli na dva góly a nakoniec prehrali o sedem. V druhom sme zase pokazili úvod. Melsungen hral vyrovnanejšie, preto postúpil."

Fakty

Tatran Prešov – MT Melsungen 26:25 (11:16)

Zostava a góly Prešova: Krupa, Verkič, Vernarský – Rábek, Kopčo, Krok 5, Kristopans 3, Sadovyi, Radčenko 2, Furlan 1, Pekár, T. Urban 5/3, Číp, Antl 10, J. Urban, Petro.

Najviac gólov za Meslugen: Fahlgren a Rnič po 5, Selinn, M. Muller a Boomhower po 4.

Pokutové hody: 4/3 – 2/1. Vylúčení: 2:8. ČK: 48. Danner (Melsungen) za tri vylúčenia.

Rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Čierna Hora). Divákov: 3 125.