Tréner Ihnačák: Mrzí nás strata bodu v Detve

Súboj v Detve. Vľavo Šimčák uniká domácim v krojovaných dresoch.
Súboj v Detve. Vľavo Šimčák uniká domácim v krojovaných dresoch. (Autor: sita)
Sportnet|2. jan 2015 o 00:00

Deň pred Silvestrom HC 07 Detva prehrala s Bemaco HC 46 Bardejov 2:3 po samostatných nájazdoch.

V 34. kole prvej hokejovej ligy deň pred Silvestrom HC 07 Detva prehrala s Bemaco HC 46 Bardejov 2:3 po samostatných nájazdoch.

DETVA. Šarišania sa netajili túžbou prežiť čarovnú noc na čele tabuľky, no aj dva body z ľadu lídra majú povzbudzujúcu hodnotu do záverečných desiatich stretnutí základnej časti. Detvania vo vzájomných dueloch súťaže prehrali už štrnásty zápas v rade.

Bol to súboj taktiky trénerov. Detvania hrali útočným systémom 3-2 alebo 3-1. Šarišania po skúsenostiach nechceli doťahovať už po prvej tretine, bola to taká brániaca a vyčkávacia taktika.

No a vydarila sa, najprv Gmitter takmer po pol hodine hry dal vedúci gól a keď Baláž za podrazenie premenil trestné strieľanie, líder tabuľky sa musel usilovať.

Vyrovnanie na 2:2 zabezpečil domácim bývalý hráč HC 46 Hajnik. V samostatných nájazdoch bol Andreanin neprestrieľný, no keď Baláž s Cúttom neuspeli, S. Saliji pečatil dva body.

Tréner Šarišanov Miroslav Ihnačák, aj keď po zápase pochváli svoj tím, vyslovil nespokojnosť s činnosťami, ktoré rozhodli o tom, že nevyhrali v riadnom hracom čase.

„Keď sme viedli o dva góly, prišla prvá nepozornosť, gól sme dostali z presilovej hry. Druhý, vyrovnávajúci, ide na účet našej defenzívy, keď sme stratili puk v ich tretine tesne za modrou a bolo 2:2. Škoda, chlapci dreli, musím ich pochváliť, len nás mrzí, že sme stratili bod. Rozhodnúť mohli aj isté príležitosti na hokejke Vaška či Segľu. Brankár Matúš Andreanin nás podržal, podal vynikajúci výkon. No mali sme dosť príležitostí aj na tri body. Hrali sme disciplinovane, všetko nám išlo do kariet, aj keď domáci hráči nás provokovali k šarvátkam, ale takmer sme to zvládli. V nedeľňajšom šarišskom derby by sme chceli pokračovať v dobrej sérii, len musíme hrať disciplinovane a zodpovedne na každom poste.“

V nedeľu 4. januára v 35. kole hrá Bardejov od 18. hodiny v krajskom derby doma s Prešovom.

Domov»Sportnet na východe»Tréner Ihnačák: Mrzí nás strata bodu v Detve