Štvrtok, 21. september, 2017 | Meniny má Matúš

Prešovčania sa trochu trápili, no trofej obhájili

Slovenský pohár deviaty raz v rade ostal vo vitríne Tatrana.

Radosť hádzanárov Tatrana Prešov po zisku dvanásteho Slovenského pohára.(Zdroj: sita)

PREŠOV. Tatran Prešov obhájil aj svoje pohárové pozície. Po víťazstve o sedem gólov na pôde Považskej Bystrice v prvom finálovom stretnutí aj v domácom prostredí, hoci nie už tak presvedčivo, no uhral trojgólovú výhru a tak získal pohár už dvanásty raz v ére samostatnosti.

Kto však očakával, že druhé finále v prešovskej Tatran handball aréne bude jasnou záležitosťou obhajcu, mýlil sa.

Prešov v priebehu siedmych dní hral s Považanmi trikrát. Už v spomenutom prvom finále vyhral o sedem, o pár dní na to v extraligovej dohrávke zdolal Považskú rozdielom 18 gólov.

V druhom finále sa však na trojgólový konečný náskok natrápil viac ako sa čakalo. Tatran začal síce podľa očakávania a už v 7. min. po Antlovom góle viedol 4:1.

Neskôr ešte 9:5. Od tohto stavu ale akoby uťal. Prešov v útoku strácal a hostia cez nie práve dôraznú obranu kontrovali. Prvý raz vyrovnali v 21. min. na 9:9 a neskôr skóre zrovnali ešte trikrát. Mohlo to byť aj horšie, no prešovský brankár Krupa mal zase svoj deň.

Do prestávky mal desať úspešných zákrokov, po nej pridal ďalších päť. V druhom polčase domáci získali síce náskok, no znovu oň prišli.

Považania sa núkať nedali, zmenu vyrovnali a dokonca v 50. minúte šli Vallovým gólom do vedenia 26:25.

Potom sa družstvá striedali vo vedení a až v záverečných minútach favorit rolu obhajcu potvrdil.

Radoslav Antl, krídelník Tatrana: „Celé to bolo o nasadení, o prístupe hráčov. Preto zápas v našom podaní vyznel tak ako vyznel. Po 18-gólovej nádielke Považanom v extraligovej dohrávke sme nepristúpili vo finále pohára k zápasu tak ako sa patrilo. V útoku nám často viazla súhra, strácali sme zbytočne ľahké lopty. Všetci sme si ale boli vedomí, že pohárová trofej nám ujsť nemôže. Predsa len z prvého finále sme mali značný náskok. Zrejme to podvedome zohralo dôležitú úlohu. Napokon sme ale v závere zabrali a trofej obhájili.“

Štatistika

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 32:29 (16:14)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 5, Kopčo 3, Wilga, Krok, Kristopans 1, Sadovyi, Radčenko, Furlan 2, Pekár 2, T. Urban 9/4, Číp 5, Antl 5, J. Urban.

Najviac gólov za hostí: Vallo 7/2, Firit 6, Adamčík a M. Kozák po 4.

Pokutové hody 4/4 - 2/2. Vylúčení 3:3. Rozhodovali: Daňo a Sabol. Divákov: 1223.