Zaujímavý zápas. Marko Neloski zo Skopje a domáci Dominik Krok.
Zaujímavý zápas. Marko Neloski zo Skopje a domáci Dominik Krok. (Autor: sita)
Sportnet|6. feb 2015 o 00:00

Metalurg Skopje s vizitkou kvality, hoci nie v najsilnejšom zložení, zavítal do Prešova.

Mnohonásobný macedónsky šampión, účastník Ligy majstrov a jeden z popredných celkov nadnárodnej SEHA GSS ligy Metalurg Skopje je súperom zvučného mena. S vizitkou kvality, hoci pre absenciu niektorých hráčov v nie najsilnejšom zložení, zavítal do Prešova.

PREŠOV. Ani fakt, že macedónsky šampión pricestoval s omladeným kádrom, na kvalite stretnutia trinásteho kola nadnárodnej ligy neubral.

Napokon, ani prešovskí hádzanári nenastúpili v optimálnom zložení. Chýbali zranení Rábek a L. Urban, Pekár sa ospravedlnil na poslednú chvíľu.

Hrstka sedel len na lavičke, majúc za sebou cestu zo svetového šampionátu hádzanárov v Katare, na ktorom reprezentoval Česko.

Kompliment renomovaného trénera

Napriek týmto konštatovaniam aktéri predviedli skoro trom tisíckam divákov v THA kvalitnú hádzanú s priebehom, ktorý držal publikum v napätí takmer do samého konca. Tatran sa s Metalurgom naťahovali o skóre zhruba do štyridsiatej piatej minúty.

V poslednej štvrťhodine nasadil slovenský majster k trháku a zápas doviedol do víťaznej koncovky, vzhľadom na predošlý priebeh, do prekvapujúco presvedčivej výhry 32:22.

Tréner Metalurgu Skopje, niekdajší dlhoročný tréner chorvátskej reprezentácie, kormidelník olympijských víťazov a majstrov sveta, od roku 2009 pôsobiaci na lavičke Metalurgu Lino Červar, zložil poklonu prešovskému tímu hlavne za jeho zdrvujúci finiš.

„Blahoželám Tatranu víťazstvu. K zaslúženému, ale na to, že sa hralo dlho celkom vyrovnane, súperi sa striedali vo vedení, konečný rozdiel deviatich gólov je pre nás dosť krutý. Prešov však finišoval ozaj impozantne. Pravda, aj pričinením mojich hráčov, ktorých koncentrácia už nebola na takej úrovni ako do prestávky či ešte krátko po nej. Sami ste ale videli, že do Prešova sme prišli s omladeným mužstvom. Zo starších hral akurát Vugrinec. Prehrali sme, no tento tím ukázal, že má nato, aby pokračoval v tradícii svojich skúsenejších predchodcov. Ďakujem za korektnú hru, dobrú atmosféru a želám Tatranu ďalšie úspechy,“ uviedol po zápase tréner macedónskeho tímu.“

Nestratili hlavy a v závere zabrali

Tréner Tatrana Peter Dávid stretnutie nadnárodnej SEHA GSS ligy s Metalurgom Skopje hodnotil slovami: „Výsledok naozaj nezodpovedá celkom priebehu hry. Konečný gólový rozdiel je vskutku, ako sa skóre vyvíjalo, značne vysoký. Pre naše mužstvo to bol veľmi ťažký zápas. Hostia do štyridsiatej piatej minúty hrali v útoku takticky dobre, hlavne zdĺhavo rozohrávali."

Tým sa domáci dostali totálne z tempa.

"Na rozdiel od nás, ktorí sme vlastné akcie zakončovali príliš hekticky, uponáhľane. Aj preto nám dlho trvalo, kým sa dostali do našej optimálnej hernej pohody. Našťastie, chlapci nestratili hlavy a zápas v záverečných minútach rozhodli vo svoj prospech. Táto fáza nám naozaj vyšla. Dobre sme bránili, brankári sa predvádzali, útoky sme úspešne zakončovali. Kondične sme súpera v závere prevýšili, čo bolo pre konečný rezultát tiež veľmi dôležité.“

Zajtra s Novými Zámkami

Prešovských hádzanárov čaká v najbližších dňoch zápasmi dosť nabitý program. Už v sobotu od 18. h hrá Tatran Prešov prvý zápas nadstavbovej časti extraligy doma s Novými Zámkami.

Budúcu stredu, po zápase v Topoľčanoch odíde na piatkový zápas SEHA GSS ligy (13.2.) do Banje Luky v Bosne a Hercegovine a druhý deň po návrate (15. 2.) nastúpi doma na ligový zápas proti Považskej Bystrici.