Prešov hrá v utorok o predĺženie sezóny

Michal Kivader po chorobe nastúpil, dal góly, ale Prešovčania na Spiši prehrali v oboch súbojoch. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|10. feb 2015 o 10:57

Štvrťfinále play–off I. hokejovej ligy má za sebou úvodné zápasy. Prešov prehráva v sérii so Spišiakmi 0:2

Štvrťfinále play–off I. hokejovej ligy má za sebou úvodné dva zápasy. Prešovčania túžili síce na Spiši aspoň po jednom úspechu, ale prehrávajú na zápasy 0:2. Tretí zápas sa hrá v utorok v Prešove.

PREŠOV. Spišiaci potvrdili rolu favorita, ale tiež mali miestami namále, aby nezakolísali. Hlavne druhý zápas sa dlho vyvíjal totiž lepšie pre hostí.

V prvom zápase si víťaz základnej časti schuti zastrieľal, pričom maximálne využil indisponovanosť PHK 3b v druhej tretine.

Prišiel aj s barlami

Na štadióne v Spišskej Novej Vsi nechýbal ani skúsený Marcel Pavlovský, ktorý si síce pomáha po operácii barlami, ale ani to mu nezabránilo, aby robil zápis a burcoval spoluhráčov.

„Porážky sa tak trošku aj očakávali, lebo súper je favorit, má lepšie mužstvo, skúsenejšie, no hlavne v prvom stretnutí si to chlapci pokazili do veľkej miery sami. V úvodnej tretine ešte odolávali, hrali disciplinovane, ale v druhej časti sa zlomili. Prišiel prvý zásah, druhý a už sa to s nami viezlo. Kopili sme chyby, prevládol názor, že sa to nedá otočiť. Málo sme strieľali, pritom brankár súpera bol neistý a aj Spišiaci nehrali stále perfektne. My sme to však nevyužili. Cez prestávku tréner Ján Vodila hráčov zjazdil a naznačil im, že takto sa nehrá nadstavba. V záverečnej dvadsaťminútovke sme sa čiastočne vzchopili, ale to už hladkej prehre nezabránilo.“

V oboch zápasoch mali Prešovčania veľa vylúčených, niekoľkokrát inkasovali v oslabení. Osem inkasovaných gólov bolo vizitkou slabšieho dôrazu hostí, ktorí nehrali na telo.

Lepší druhý zápas

Druhý zápas bol kvalitnejší, hlavne pričinením zlepšenej hry PHK. Zase mu však nevyšla jedna časť zápasu. V sobotu prišiel obrat v treťom dejstve.

„Nastúpili sme v pohode, hrali sme dôrazne a narobili sme domácim problémy. Ujali sme sa vedenia, no mohli sme vyhrávať pokojne 3:0 a mohlo byť po zápase.“

Ani vedenie 2:0 nestačilo, Spišiaci nepriaznivý stav vyrovnali aj pričinením presilovky. „Nezvyknem sa sťažovať na rozhodcov, ale teraz to boli niektoré diskutabilné verdikty.“

Prešov sa ujal vedenia aj 3:2 po dvoch tretinách, no v poslednej pasáži sa to znovu zmenilo. „Po zaváhaniach hráčov prišla nervozita a už sa to s nami viezlo.“

V poslednej desaťminútovke bol stav 5:4, no viac sa už duel hosťom zdramatizovať nepodarilo. „Výkon bol však najmenej o päťdesiat percent lepší než v predošlom vystúpení.“

Nič nie je nemožné

Tretie meranie síl je na programe v utorok o 17.30 na prešovskom zimáku.

Ak chcú Prešovčania ešte natiahnuť sériu a sezónu, musia vyhrať. V takom prípade by štvrťfinále pokračovalo štvrtým duelom v stredu opäť v Prešove.

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sú síce kúsok od postupu, ale posledný krok býva spravidla najťažší.

„Nevidím nereálne, že by sme stav na zápasy mohli vyrovnať. Lenže treba hrať inak, zodpovedne, napádať protihráčov. Treba ich vyhodiť z tempa a otupiť ich zbrane. A hlavne častejšie strieľať. Súper je síce technickejší, ale ak mu nedáme priestor a neustále mu znepríjemníme pobyt na ľade, môžeme sa presadiť,“ pripomenul Marcel Pavlovský.

„Nič nie je nemožné, každý súboj je predsa iný. Treba sa pričiniť o pokračovanie súperenia a dokázať si, že aj Spišiaci sú zdolateľní.“

ŠTATISTIKA

1. zápas: HK Spišská Nová Ves - PHK 3b Prešov 8:4 (0:0, 5:1, 3:3) – séria 1:0

Góly: 23. Vaic, 23. Krempaský, 28. Findura, 33. Gurčík, 35. Hamrák, 46. Koky, 50. Gurčík, 50. Rojkovič - 31. Lipovský, 45. Kivader, 54. Kobeľa, 57. Fusek.

Rozhodovali: Majling, Kollár, Vyšný; vylúčení: 11:7, navyše: Matejka (Prešov) 5+DKZ za narazenie zozadu, presilovky: 4:2, oslabenia: 0:0;1 290 divákov.

2. zápas: Sp.N. Ves - Prešov 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) – séria 2:0

Góly: 44., 59. Vaic, 26. Gurčík, 27. Rojkovič, 42. Hamráček, 52. Cvengroš - 6. Matejka, 25. Lipovský, 31. Kivader, 53. Komloš.

Rozhodovali: Jakubec - Jobbágy, Vido; vylúčení: 7:11, navyše: Sabol (Prešov) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0; 1 327 divákov