Sobota, 21. október, 2017 | Meniny má Uršuľa

Bemaco s vicemajstrom prehralo, hrou ale nesklamalo

V 15. kole súťaže hádzanárok WHIL sa Prešovčankám veľké šance na palubovke v Šali nedávali.

V 15. kole súťaže hádzanárok WHIL sa nováčikovi z Prešova veľké šance na úspech na palubovke vicemajstra v Šali nedávali. Prekvapenie sa nekonalo, Bemaco sa vracalo domov s prehrou na ihrisku jasného favorita o pätnásť gólov.

PREŠOV. Napriek tomu tréner prešovských interligových hádzanárok Pavol Hižnay svoje zverenky nehanil.

Bemaco bez brankárky Goboňovej, strelkyne Šutranovej, košickej posily Harčarufkovej i maďarskej legionárky Kutiovej veľké oči nemalo.

Prešovčanky v Šali odohrali napokon dôstojnú partiu.

V úvode mierili často len do žrdí

„Naše družstvo sa momentálne nemôže s vicemajstrom rovnať, no musím uznať, že s favoritom zahralo celkom dobre,“ hodnotil tréner Bemaca Pavol Hižnay.

„Mrzia nás ale úvodné minúty zápasu. Dievčatá si dokázali vypracovať sľubné strelecké pozície, škoda len, že väčšina z nich v týchto fázach hry končila na konštrukcii šalianskej brány. Domáce úspešne kontrovali a i preto si už do prestávky vypracovali značný gólový náskok. Na rozdiel od prvého, v druhom polčase sme výraznejšie zvýšili streleckú úspešnosť. Druhú časť zápasu sme síce tiež prehrali, ale už len päťgólovým rozdielom, čo na nováčika nie je vôbec zlý výsledok. Prehrali sme rozdielom pätnástich gólov, ale napriek tomu nie sme sklamaní. Družstvo, hoci v nekompletnom zložení, ukázalo ďalší herný posun.“

Nové mená v listine strelkýň

Do streleckej listiny WHIL sa premiérovo zapísali dve nové mená.

„Gólovo sa presadili mladé hráčky, ktoré majú pred sebou sľubnú budúcnosť,“ tvrdil tréner Bemaca Prešov.

„Dvakrát sa listiny strelkýň zapísala Bodnárová, jeden si na svoj gólový účet pripísala B. Kundrátová. Zastávame názor, že mladé talenty si musia na vlastnej koži vyskúšať i takéto súboje, aký bol s Duslom. Aby v ďalšej sezóne už dosahovali aj lepšie výsledky.“

Štatistika

Slovan Duslo Šaľa – Bemaco Prešov 35:20 (18:8)

Najviac gólov za Šaľu: Kertészová 7/3, Kodajová, Tulipánová, Pócsiková a Klučková po 4. Zostava a góly Prešova: Medveďová, Dlugošová, Lorenčíková – Kocanová, Nemčíková 2, Novická 1, Vraňuchová 1, B. Kundrátová 1, Simič 1, Babuková 5, Vencuriková 5/3, Bodnárová 2, Čirčová 2, Jevčáková. Pokutové hody: 5/4 – 4/3. Vylúčené: 3 – 3. Rozhodovali: Beňo a Veselka. Divákov: 500.